12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc dla Polski. Duża zmiana, odbudowa cyrkulacji zachodniej i deszcz

W nocy z piątku na sobotę z zachodu na wschód przemieszczać będzie się układ frontów atmosferycznych związany z niżem “QUENTINA” z centrum w rejonie Islandii. Wyż, którego centrum znajduje się nad Rosją będzie słabnąć. Na północnym-wschodzie zaznaczy się wpływ niżu górnego odsuwającego się nad Litwę wraz z frontem chłodnym.

Sytuacja synoptyczna na dzień 14.11.2020. 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże, w wielu miejscach całkowite. Jednak w pierwszej części nocy możliwe są krótkotrwałe rozpogodzenia na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Opady prawdopodobne są na Kujawach, Mazowszu oraz Warmii i Mazurach oraz Podlasiu i Suwalszczyźnie. Przelotnie popadać może na Lubelszczyźnie.

W drugiej części nocy nasunie się mało aktywny okludujący się układ frontów atmosferycznych. Opady prawdopodobne są na Ziemi Lubuskiej i w woj. dolnośląskim oraz Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim. Nad ranem dotrą nad Opolszczyznę.

Mgły najbardziej prawdopodobne są na obszarach podgórskich i górskich. Mgły mogą rozwinąć się także w drugiej części nocy na północy, centrum i północnym-wschodzie. Nie powinny ograniczać widzialności poniżej 200 metrów.

Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie i Podhalu do 6°C na zachodzie i nad morzem.

Prognoza temperatury powietrza w nocy z piątku na sobotę.

Prognoza opadów i zachmurzenia w nocy z piątku na sobotę.

Wiatr w nocy będzie słaby z południa i południowego-zachodu do 20-40 km/h. Najsilniejszy na południu.