W nocy z piątku na sobotę z zachodu na wschód przemieszczać będzie się układ frontów atmosferycznych związany z niżem „QUENTINA” z centrum w rejonie Islandii. Wyż, którego centrum znajduje się nad Rosją będzie słabnąć. Na północnym-wschodzie zaznaczy się wpływ niżu górnego odsuwającego się nad Litwę wraz z frontem chłodnym.
Sytuacja synoptyczna na dzień 14.11.2020. 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże, w wielu miejscach całkowite. Jednak w pierwszej części nocy możliwe są krótkotrwałe rozpogodzenia na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Opady prawdopodobne są na Kujawach, Mazowszu oraz Warmii i Mazurach oraz Podlasiu i Suwalszczyźnie. Przelotnie popadać może na Lubelszczyźnie.
W drugiej części nocy nasunie się mało aktywny okludujący się układ frontów atmosferycznych. Opady prawdopodobne są na Ziemi Lubuskiej i w woj. dolnośląskim oraz Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim. Nad ranem dotrą nad Opolszczyznę.
Mgły najbardziej prawdopodobne są na obszarach podgórskich i górskich. Mgły mogą rozwinąć się także w drugiej części nocy na północy, centrum i północnym-wschodzie. Nie powinny ograniczać widzialności poniżej 200 metrów.
Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie i Podhalu do 6°C na zachodzie i nad morzem.
Prognoza temperatury powietrza w nocy z piątku na sobotę.


Prognoza opadów i zachmurzenia w nocy z piątku na sobotę.




Wiatr w nocy będzie słaby z południa i południowego-zachodu do 20-40 km/h. Najsilniejszy na południu.


Wieloletni pasjonat meteorologii, zjawisk konwekcyjnych z głównym naciskiem na burze. Interesuje go również metrologia i wiarygodne pomiary wielkości fizycznych w meteorologii. Oprócz tego jest wieloletnim operatorem drona z uprawnieniami nadanymi przez ULC