27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc dla Polski. Miejscami gęste mgły, lokalnie mżawka i deszcz. Burze nie wystąpią

W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska znajdzie się pomiędzy wieloośrodkowym niżem z centrami nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Norweskim a wyżem znad Rosji. Napływać ma z południa i południowego-wschodu masa polarna. Nad zachodnią część naszego kraju nasunie się już zatoka atlantyckiego niżu. Wschód i południe znajdą się w zasięgu klina wyżowego.

Sytuacja synoptyczna na dzień 26.10.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie duże, miejscami całkowite. W południowo-zachodniej i miejscami zachodniej części kraju możliwe większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Słabe opady atmosferyczne możliwe są tylko w Bieszczadach.

Mgieł powinno być mniej względem ubiegłej nocy. Występować będą przeważnie na południu. Głównie woj. małopolskie, śląskie i podkarpackie. Mgły ograniczać mogą widzialność także na Ziemi Świętokrzyskiej i Opolszczyźnie i gdzieniegdzie na Mazowszu oraz Ziemi Łódzkiej. Lokalnie wystąpią zamglenia, które ograniczą widzialność powyżej 1 km. W południowej części Polski miejscami widzialność będzie ograniczona poniżej 200 metrów. Gdzieniegdzie w obszarze występowania mgieł prognozowane są opady mżawki i niskie chmury Stratus.

Szczególnie intensywne mgły będą w drugiej części nocy i w godzinach porannych. Następnie wraz z coraz silniejszą operacją słoneczną zaczną ustępować.

Noc będzie cieplejsza od ubiegłej na obszarze Polski co obrazują ryciny poniżej.

Prognoza zachmurzenia, mgieł i innych zjawisk według modelu SWISS-HD.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany na obszarze Polski. Przeważnie z południa i południowego-wschodu.