Pogoda na noc dla Polski. Niebezpieczny front, gęste mgły i opady deszczu. Burze nie wystąpią

W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, który rozciągać będzie się z południowego-zachodu na północny-wschód. Wzdłuż frontu przemieszczać będzie się niewielki niż. Pozostaniemy w rozległym obszarze niskiego ciśnienia, chociaż od zachodu rozbudowywać się się klin wyżu znad Atlantyku.

Sytuacja synoptyczna na dzień 4.11.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie przeważnie duże, miejscami całkowite. Lokalnie wystąpią gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. W wielu miejscach prognozowane są opady deszczu związane z falą na froncie. Szczególnie intensywne na południowym-zachodzie i zachodzie oraz miejscami w centrum. Opady atmosferyczne nie wystąpią tylko na północy oraz południowym-wschodzie i wschodzie.

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł.

Najcieplej będzie na wschodzie i południowym-wschodzie i południu, gdzie termometry wskażą od 10°C do 14°C. Najchłodniej będzie na zachodzie i północy oraz północnym-wschodzie, gdzie zaznaczy się napływ chłodniejszego powietrza za frontem chłodnym z tendencją do falowania.

Prognozowane sumy opadów do godzin porannych w środę według modelu ECMWF i GFS. Najwięcej deszczu spadnie na południu.

Prognozowana temperatura powietrza na drugą części nocy.

Ostrzeżenia IMGW-PIB. We wschodnie i centralnej części Polski możliwe gęste mgły do 100 metrów.

Wiatr w nocy będzie słaby na przeważającym obszarze Polski. Najsilniejszy na północnym-zachodzie do 30 km/h. Wiatr w zachodniej części kraju wiać ma z zachodu, północnego-zachodu, Na pozostałym obszarze ze zmiennych kierunków z powodu wędrówki niewielkiej fali na froncie, która urośnie do postaci niżu barycznego.