Pogoda na noc dla Polski. Zgniły antycyklon. Marznąca mgła, stratus i mżawka

W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Białorusią. Ze wschodu i południowego-wschodu napływać ma wilgotna masa polarno-morska.

Sytuacja synoptyczna na dzień 11.10.2020, 00 UTC

Nadchodząca noc przyniesie zachmurzenie duże, w wielu miejscach całkowite z przelotnymi opadami mżawki, bądź słabego deszczu z chmur Stratus. Jedynie na północnym-wschodzie początkowo i lokalnie pogodnie, ale w drugiej części nocy może dojść do rozwoju silnych mgieł radiacyjnych ograniczających widzialność do 100-300 metrów. Ponadto mgły prawdopodobne są na południu i południowym-zachodzie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz na Mazurach może być to mgła marznąca, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność w tej części Polski.

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł. Niewykluczone, że obszar mgieł i opadów mżawki obejmie większy obszar niż sugeruje to model.

Prognoza temperatury powietrza na noc z wtorku na środę. Na północnym-wschodzie niewykluczone ujemne temperatury i mgły marznące. Przymrozki są także możliwe na krańcach południowych. Szczególnie obszary podgórskie i górskie.

Wiatr będzie w nocy słaby. Ze wschodu i południowego-wschodu. Najsilniejszy na północy Polski.

Ostrzeżenia IMGW-PIB przed mgłami na noc z wtorku na środę.