20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Mróz w Polsce. Coraz więcej rozpogodzeń

Pogoda na noc

Polska znalazła się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Stąd nad krajem coraz mniej opadów. W nocy z soboty na niedzielę opady możliwe będą już tylko na wschodzie kraju.

Noc nie przyniesie znaczących opadów w Polsce. Przelotne, zanikające opady deszczu możliwe w nocy będą już tylko we wschodniej części Polski. Z każdą godziną nocy szanse na opady będą malały. Lokalnie, tam gdzie opady wystąpią będzie padał śnieg.

Opady w Polsce

To będzie chłodna noc w Polsce. Na przeważającym obszarze kraju temperatury spadną poniżej zera. Mróz do minus dwóch stopni pojawi się na wschodzie i południu kraju. Do minus jednego w centrum i na północny. W drugiej części nocy od zachodu temperatura zacznie rosnąć. Po północy na zachodzie Polski nawet do plus dwóch stopni Celsjusza.

Temperatura w nocy

Warto zaznaczyć, że z każdą godziną nadchodzącej nocy wzmagał będzie się wiatr. Strefa coraz silniejszych porywów wiatru wkroczy do Polski od zachodu. W drugiej części nocy porywy wiatru sięgać mogą na zachodzie Polski nawet 75 km/h. Silniej powieje również w polskich górach.