Pogoda na noc. Przymrozek w Polsce podczas nadchodzącej nocy. Nadal brak opadów i burz

Niedziela nad większą częścią Polski upłynęła pod znakiem dobrej, słonecznej pogody. Tylko na krańcach północnych i południowych kraju występowała zachmurzenie. Niestety nie przynosiło ono znaczących opadów deszczu. Delikatnie popadało na południu. Niestety nie były to opady, które miałyby wpływ na pogłębiającą się suszę.

Pozostajemy pod wpływem wyżu ODILO z centrum nad Skandynawią. I to również wyż baryczny kształtował będzie pogodę w nocy nad Polską. Niska wilgotność, osiadanie powietrza spowoduje, że nad krajem występowało będzie bardzo mało zachmurzenia. Mgły nie wystąpią.

Zimna noc z niedzieli na poniedziałek w Polsce

Brak zachmurzenia oraz spływ chłodnych mas powietrza z północy poskutkuje kolejną nocą z ujemnymi temperaturami w Polsce. Przymrozek w Polsce wystąpi w nocy we wszystkich regionach. Najchłodniej będzie w centrum kraju, gdzie temperatury spadną do nawet -3 stopni. Podobne wartości temperatur na krańcach południowych Polski oraz na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Na pozostałym obszarze kraju od 0 do 2 kresek poniżej zera. Miejscami przy gruncie spadki temperatury do -8.

Prognoza pogody na noc według (IMGW-PIB)

Zarówno brak opadów atmosferycznych, jak i kolejna noc z przymrozkami w Polsce. Niestety prognozy przynoszą same złe wieści dla rolników i sadowników. Kolejne dni i noce nie przyniosą większych zmian w pogodzie. Niestety, na tym polu nie mamy dla Was dobrych wieści.

Dobrą informacją jest, że podczas nadchodzącej nocy wiatr nie będzie nam dokuczał. Ostatnie dni, gdy porywisty wiatr wzbijał w powietrze kłęby pyłu nie były zbyt pomyślne zarówno dla alergików, jak i reszty ludzi. Na szczęście wiatr uspokaja się. Życzymy spokojnej nocy.