25 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz przymrozki w Polsce

W nocy z piątku na sobotę wschodnia i centralna część Polski będzie pod wpływem niżu znad Rosji o imieniu “TANJA”. Na południu naszego kraju zaznaczy się front chłodny. Pozostały obszar Polski znajdzie się w zasięgu wyżu znad Skandynawii o imieniu “WILLY”. Z północy i północnego-wschodu zacznie napływać coraz chłodniejsza masa powietrza.

Sytuacja synoptyczna na dzień 28.11.2020, 00 UTC

Najbliższa noc przyniesie zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Największe szanse na mniej chmur będą na północy i północnym-wschodzie.

Opady atmosferyczne wystąpią w woj. pomorskim, Warmii i Mazurach i Podlasiu oraz na Kujawach. Nie ominą również Ziemi Łódzkiej i Mazowszu i Lubelszczyzny. Wystąpią również na Górnym Śląsku i w województwie Ziemi Świętokrzyskim oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W południowej części kraju będą to głównie opady śniegu. Najwięcej śniegu spadnie na terenach podgórskich i górskich. Przelotne opady mieszane (deszcz ze śniegiem) możliwe na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach, ale także na Podlasiu i Lubelszczyźnie oraz wschodnim Mazowszu.

Miejscami na drogach będzie ślisko, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność, gdyż nie można wykluczyć opadów marznących w południowej części kraju. Na Mazowszu i Podlasiu oraz na Suwalszczyźnie możliwe oblodzenie dróg i chodników.

Najmniej termometry pokażą na terenach podgórskich i górskich, gdzie prognozowane są spadki temperatury do -3°C, chociaż w miejscami w tej części Polski termometry pokażą od 1°C do 3°C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu w okolicach zera, a lokalnie możliwy lekki przymrozek. Najcieplej będzie nad polskim morzem. Tutaj na wybrzeżu termometry wskażą aż 7°C. Wiatr na przeważającym obszarze Polski będzie słaby, jedynie w północnej połowie kraju umiarkowany z północy i północnego-wschodu.

Prognozowana temperatura powietrza w drugiej części nocy z soboty na niedzielę. Niewykluczone, że na północnym-wschodzie będą to wartości niższe od ukazanych.

Prognozowane zachmurzenie, obszar i typ opadów w nocy z piątku na sobotę na obszarze Polski.

Prognoza prędkości wiatru na noc z piątku na sobotę.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I CHMUR TUTAJ