Pogoda na noc. Przymrozki w Polsce, słabe opady deszczu i brak burz

W nocy z czwartku na piątek przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Czechami. Jednak z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszczać ma się strefa mało aktywnego frontu ciepłego ze słabymi opadami atmosferycznymi. Będzie to deszcz, jak i też mżawka.. Tuż za frontem rozpocznie się napływ dużo cieplejszej masy powietrza.

Sytuacja synoptyczna na dzień 6.11.2020, 00 UTC według DWD

Najbliższa noc przyniesie na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże, miejscami całkowite. Największa szansa na pogodną aurę będzie na południu Polski. W tej części kraju wystąpią też największe spadki temperatury. Przymrozków nie można wykluczyć na wysokości 2 metrów poza obszarami górskimi.

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł na noc z czwartku na piątek.

Najcieplej będzie najbliższej nocy na północy, natomiast najchłodniej na południu. Przymrozki możliwe są zwłaszcza w województwach południowych bliżej godzin porannych. Niewykluczone także mgły osadzające szadź.

Wiatr w południowej części kraju będzie słaby, natomiast na północy powieje do do 40-60 km/h. Najsilniej powieje nad polskim morzem. Wiać będzie z zachodu i północnego-zachodu.

Prognoza porywów wiatru w nocy z czwartku na piątek.