12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Przymrozki wystąpią. Poranne mgły

Pogoda na noc

Wciąż znajdujemy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia RAMESH. Przyniósł on wspaniałą, słoneczną pogodę w niedzielę w południowej części kraju. Na północny niestety nadal panowała dziś pogoda charakterystyczna dla zgniłego wyżu. Na północy Polski w niedzielę było mgliście i szaro.

Podobna pogoda czeka nas podczas nadchodzącej nocy z niedzieli na poniedziałek. Polska północna i północno wschodnia w nocy nadal skryta będzie pod chmurami. Lokalnie w pierwszej części nocy nie wykluczamy mgieł w centralnych regionach Polski.

Z każdą godziną nadchodzącej nocy obszar zwiększonej wilgotności, a co za tym idzie chmur i mgieł zajmował będzie coraz większy obszar Polski północnej i centralnej. Nad ranem granica rozpogodzeń rozciągała będzie się od Lubelszczyzny, przez południe Mazowsza, Wielkopolskę po Szczecin. Na południe od tej linii będzie raczej pogodnie. Mieszkańców regionów na północ od wspomnianej linii czeka raczej pochmurny i szary poranek. Na granicy słońca i chmur, tam gdzie nagromadzi się najwięcej wilgoci w drugiej części powstaną mgły. Lokalnie mogą one być dość gęste. Nie można wykluczyć ich także na południu Polski.

Nigdzie w kraju nie spadnie deszcz. W regionach północnych i centralnych na skutek dużej wilgotności drogi i chodniki mogą być mokre. O ostrożność apelujemy podróżujących szczególnie przez lasy. Mokre liście są bardzo śliskie. To będzie dość ciepła noc w Polsce. Temperatury nigdzie nie powinny spaść w okolice zera stopni. Termometry zatrzymają się w okolicach 4-6 kresek powyżej zera. Tylko na obszarach południowych i górskich oraz podgórskich możliwe przymrozki.