12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Spadnie śnieg, chwyci przymrozek i mróz w Polsce

W nocy z piątku na sobotę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu o imieniu “UDO” z centrum nad południowymi Niemcami. Z północnego-zachodu napływać ma chłodna masa pochodzenia arktycznego-morskiego.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.11.2020, 00 UTC

Najbliższa noc przyniesie zachmurzenie umiarkowane, okresowo i miejscami duże z większymi przejaśnieniami. W wielu miejscach występować będą przelotne opady śniegu i deszcze ze śniegiem oraz krupy śnieżnej z chmur kłębiastych.

Najbliższa noc może przynieść lokalne opady deszczu ze śniegiem na Pomorzu, Kujawach oraz Warmii i Mazurach, ale także Podlasiu. Oprócz tego opady śniegu są prognozowane w południowej i wschodniej części kraju.

Prognoza zachmurzenia oraz typ opadów i ich prawdopodobny obszar wystąpienia. Miejscami opady mogą być marznące powodujące gołoledź.

Noc będzie zimna w całym kraju, najcieplej będzie na północy i zachodzie. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią przymrozki, natomiast wysoko w górach prognozowany jest dwucyfrowy mróz.

Wiatr w nocy będzie słaby, najsilniej powieje nad polskim morzem do 50 km/h z zachodu i północnego-zachodu. W drugiej części nocy zmieniać ma kierunek na południowo-zachodni.