26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Sporo mgieł i symboliczne opady

Pogoda na noc dla Polski

Ośrodki niżowe znad Atlantyku coraz bardziej napierają na Europę Centralną. Pomimo tego jeszcze obecnej doby znajdujemy się pod wpływem wyżu znad Rosji. Niestety nie zapewnia on pięknej, bezchmurnej pogody. Polska wschodnia i centralna znajduje się całkowicie skryta pod chmurami. Przejaśnienia występują w Polsce zachodniej i południowo zachodniej.

Sytuacja ta nie ulegnie zmianie w nocy z poniedziałku na wtorek. Pomimo dużego zachmurzenia nad sporym obszarem Polski noc nie przyniesie w kraju znaczących opadów.

Opady w nocy Polska

Bardzo słabe opady śniegu i deszczu wystąpić mogą w północnej części kraju. W pozostałych regionach Polski w nocy z poniedziałku na wtorek nie będzie padać. Nadchodząca noc przynieść może za to całkiem sporo mgieł w Polsce. Najwięcej mgieł spodziewamy się na pograniczu bezchmurnego nieba i strefy zachmurzenia. Mgły w nocy pojawią się w pasie Polski centralnej i wschodniej. Lokalnie, na Lubelszczyźnie mgły mogą być gęste, ograniczając widzialność poziomą do kilkuset metrów. Gdzieniegdzie na wschodzie spadnie marznąca mżawka i śnieg ziarnisty.

Temperatura Polski

To będzie ciepła noc w Polsce jak na połowię grudnia. W najchłodniejszym momencie nocy, nad ranem przyziemne przymrozki możliwe są na północny7m wschodzie i lokalnie w centrum kraju. W pozostałych regionach Polski temperatury w nocy będą dodatnie. Na wschodzie kraju do 1 stopnia. Najwyższe temperatury w nocy na zachodzie, gdzie słupki rtęci wskazywać mogą nawet 4-5 stopni powyżej zera. Słabe porywy wiatru możliwe będą w nocy na północy i zachodzie Polski. Wiatr w wymienionych regionach osiągał będzie siłę do 30 km/h.