21 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Sprawdź jaka temperatura w nocy. Czy spadnie deszcz?

Polska dostała się pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia. W związku z tym w kraju mamy zdecydowanie mniej opadów niż ostatnio. Podobna pogoda czeka nas podczas nadchodzącej nocy. Dodatkowo, zaskoczą nas temperatury w nocy. Noc będzie cieplejsza niż ostatnio. Sprawdźmy temperatury w najchłodniejszym momencie nocy.

temperatury w nocy

Najchłodniej w nocy będzie w regionach nadmorskich. Tam termometry pokażą tylko 12-13 stopni Celsjusza. Piszę “tylko” gdyż w pasie od Suwalszczyzny, przez Mazowsze po Wielkopolskę i Dolny Śląsk słupki rtęci zatrzymają się aż na 17-18 kreskach. To będzie bardzo ciepła noc w tych regionach kraju. Nieco chłodniej, bo 14 stopni na południowym wschodzie Polski.

Niestety w nocy do Polski napłynie strefa zachmurzenia, która dawać może opady deszczu. Najmocniej padać będzie w Polsce północnej, gdzie lokalnie padać może intensywnie. Na szczęści strefa opadów nie będzie zbyt rozległa, w związku z tym opady będą krótkotrwałe.

opady w nocy

Nadchodząca noc w Polsce centralnej i południowej bez opadów. Mieszkańców tych regionów czeka bezchmurna, pogodna noc. Niestety, noc przyniesie strefę silniejszych porywów wiatru. Najmocniej wiać ma na północy kraju. Lokalnie możliwe są porywy wiatru do nawet 70 km/h. To już jest silny wiatr. Strefa opadów przemieszczała będzie się z północnego zachodu na południowy wschód. Najpóźniej silny wiatr dotrze w nocy na Lubelszczyznę. Południe Polski podczas nadchodzącej nocy bez wiatru.

wiatr w nocy