Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc. Wichura w Polsce, słaby deszcz i brak burz oraz wysoka temperatura

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Jedynie krańce południowo-wschodnie będą na skraju wyżu. Napływać ma coraz cieplejsza masa powietrza z południowego-zachodu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 22.10.2020, 00 UTC

W pierwszej części nocy możliwe są jeszcze słabe opady deszczu na Pomorzu Zachodnim, oraz w woj. pomorskim i na Warmii oraz Mazurach. Zanikać mają one w drugiej części nocy.

Zachmurzenie początkowo duże, miejscami całkowite. Na południu możliwe rozpogodzenia. W drugiej części nocy zaczną postępować wyraźne rozpogodzenia od zachodu. Najwięcej chmur prognozowanych jest przez modele na północy.

Na obszarach podgórskich i górskich rozwiną się mgły ograniczające widzialność do 100-200 metrów.

Prognoza zachmurzenia i opadów na noc ze środy na czwartek dla Polski.

Na północy Polski możliwe są silne porywy wiatru. W strefie nadmorskiej silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z poludniowego zachodu i zachodu.

Prognoza porywów wiatru na noc według modelu GFS i ECMWF.

To będzie bardzo ciepła noc na obszarze Polski. W zachodniej części kraju możliwe są wartości dwucyfrowe. Najchłodniej ma być we wschodniej części RP.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz

Współtwórca portalu Fani Pogody. Prywatnie wielki entuzjasta burz i pogody. Przygotowuje dla Was publikacje odnośnie pogody codziennej oraz długoterminowej.