Pogoda na noc z 13/14 grudnia 2020 dla Polski. Opady marznące, przymrozek i niebezpieczne mgły

W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska znajdzie się pomiędzy niżami znad Atlantyku i Morza Śródziemnego a wyżem rosyjskim. Nad wschodnią połowę kraju napływać ma chłodna masa kontynentalna, reszta kraju znajdzie się w nieco cieplejszej masie polarno-morskiej. Zachmurzenie duże i całkowite. Najcieplej będzie na zachodzie, najchłodniej na południu i wschodzie.

Prognoza ciśnienia i anomalii według modelu ECMWF na noc z niedzieli na poniedziałek.

Opady atmosferyczne wystąpią na południowym-zachodzie, zachodzie i północy. Będzie to przeważnie deszcz. Natomiast na południowym-wschodzie, wschodzie i północnym-wschodzie możliwe są opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami także marznącej mżawki i deszczu. Miejscami na wschodzie, południu, centrum, ale także na zachodzie i południu rozwiną się mgły, które gdzieniegdzie będą marznące. Dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.

Prognoza zachmurzenia i obszaru wystąpienia opadów atmosferycznych na obszarze Polski.

Ujemna temperatura wystąpi w centrum, gdzieniegdzie na północy i północnym-wschodzie oraz wschodzie oraz południu. Największe spadki temperatury są możliwe na obszarach podgórskich do -6 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie.

Wiatr w nocy będzie słaby z południa. Jedynie na wschodzie wiać ma słabo z północy i północnego-zachodu.