Pogoda na noc z czwartku na piątek: Burze ustały, lokalnie popada i wystąpią mgły w Polsce

Podczas nadchodzącej nocy nasza część Europy będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale na zachodzie kraju zacznie zaznaczać się rozległa zatoka niżu znad Wysp Brytyjskich z systemem frontów atmosferycznych. Z zachodu nadal będzie napływać nieco cieplejsza polarna morska masa powietrza. 

Opady w wielu miejscach Polski ustaną. Na zachodzie naszego kraju wyraźnie wzrastać ma zachmurzenie. Co więcej w sporej części naszego kraju uformują się mgły ograniczające widoczność nawet poniżej 500 metrów oraz zamglenia, dlatego warto zachować ostrożność na drogach. Bliżej godzin porannych opady powinny dotrzeć nad województwo dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Dzisiaj pogodę w wielu miejscach psuły opady związane z frontem okluzji płytkiego niżu znad Ukrainy. Były one pochodzenia konwekcyjnego, zagrzmiało na południu Polski. Jednak intensywność zjawisk konwekcyjnych zgodnie z prognozami była dziś niska. Obecnie opady występują jeszcze lokalnie w centrum, południu i wschodzie kraju.

Dane radarowe z polskiej sieci POLRAD z godziny 19:20 czasu lokalnego

Wyładowania atmosferyczne zanotowane za ostatnie 12 godzin na obszarze Polski

Mapa synoptyczna na dzień 26.09.2019 r. godzina 12 UTC, IMGW-PIB

IMGW-PIB

SIGNIFICANT IMGW-PIB ukazujący położenie frontu okluzji na godzinę 20 czasu lokalnego. Widać również zbliżający się do zachodniej Polski front ciepły Atlantyckiego niżu położony w rozległej zatoce tego układu niskiego ciśnienia

IMGW-PIB

Bieżące położenie opadów tu