23 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z czwartku na piątek. Fronty, opady i mgły oraz brak burz

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad południowej Skandynawii. Z zachodu na wschód przemieszczać będzie się układ frontów atmosferycznych. Jedynie na południu i wschodzie wpływ na pogodę będzie mieć wyż.

Sytuacja synoptyczna na dzień 9.10.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane oraz duże, Z zachodu na wschód przemieszczać będzie się system frontów atmosferycznych. Najpierw będzie to front ciepły, następnie w drugiej części nocy wkroczy front chłodny. Najwięcej pogodnego nieba wystąpi na południu i centrum, chociaż i tam miejscami rozwinąć mogą się mgły.

Mgły oraz chmury niskie Stratus są również prognozowane we wschodniej połowie kraju. Ograniczając widzialność do 100 metrów w drugiej części nocy i nad ranem.

Prognozowana temperatura powietrza w drugiej części przez wybrane modele numeryczne. Najcieplej będzie na zachodzie, najchłodniej w centrum, południu i wschodzie oraz północnym-wschodzie, co widać na mapach poniżej

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł na noc z czwartku na piątek.

Wiatr będzie słaby we wschodniej połowie kraju. Do 60 km/h powieje na zachodzie, północnym-zachodzie oraz północy, gdzie zaznaczy się bliskość ośrodka niżowego znad południowej Skandynawii.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I CHMUR TUTAJ