Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc z czwartku na piątek. Opady deszczu, silny wiatr na północy. Burze mało prawdopodobne

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się pod wpływem ośrodków niskiego znad północnej Europy. W północnej części kraju wpływ na pogodę będzie równoleżnikowo ułożony front atmosferyczny. Oddzielający zróżnicowane termicznie i wilgotnościowo masy powietrza. Tylko na krańcach zaznaczy się skraj wyżu znad Rosji.

Sytuacja synoptyczna na dzień 23.10.2020, 00 UTC

Nadchodząca noc przyniesie najwięcej chmur na północy oraz miejscami na zachodzie kraju. Pogodnie będzie na południu i wschodzie Polski. Opady deszczu możliwe są na Pomorzu Zachodnim oraz w woj. pomorskim. Istnieje niskie prawdopodobieństwo wystąpienia burz na Pomorzu Zachodnim i Pomorzu Wschodnim. Ponadto w drugiej części nocy, a nawet bliżej godzin porannych słaby deszczu może spaść w woj. dolnośląskim oraz na południu Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce. Niektóre modele sugerują słaby deszcz w woj. mazowieckim.

Wystąpi podział na cieplejszy zachód i chłodniejszy wschód Polski. Prognoza modelu ECMWF, SWISS HD i ICON.

Prognoza zachmurzenia i opadów na noc dla Polski.

Wiatr będzie przeważnie słaby, okresami umiarkowany. Silny tylko nad morzem i na obszarach podgórskich i górskich. Zwłaszcza w Sudetach i Bieszczadach.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz

Współtwórca portalu Fani Pogody. Prywatnie wielki entuzjasta burz i pogody. Przygotowuje dla Was publikacje odnośnie pogody codziennej oraz długoterminowej.