Pogoda na noc z niedzieli na poniedziałek. Ciepła noc w Polsce. Zanikająca burze w zachodniej części kraju

Noc z niedzieli na poniedziałek nie przyniesie istotnych zmian w pogodzie. Na wschodzie Polski odczuwali będziemy jeszcze wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Na zachodzie więcej rozpogodzeń, lecz tu nie wyklucza się przelotnych opadów konwekcyjnych. Mogą wystąpić nawet burze.

To będzie dość ciepła noc w Polsce. Tylko w górach temperatura spaść może w okolice zera stopni. W pozostałych regionach kraju temperatury będą minimalnie dodatnie. Najcieplej na zachodzie i południu kraju. Termometry wskażą tam 3 stopnie ciepła. W pozostałych regionach 1-2 stopnie powyżej zera.

Prognoza pogody na noc z niedzieli na poniedziałek (IMGW-PIB)

W pierwszej części nocy spodziewamy się przelotnych opadów deszczu związanych z chmurami kłębiastymi. Opady te pojawiać się będą przede wszystkim na zachodzie i północy kraju.

W drugiej części nocy prognozuje się wkroczenie strefy opadów na południe kraju. Będą to opady deszczu, gdyż temperatury podczas nadchodzącej nocy będą dodatnie.

Nadchodząca noc nie przyniesie silniejszego wiatru. Wiatr w całym kraju będzie praktycznie nieodczuwalny. Nie będzie obniżał temperatury odczuwalnej.