26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z piątku na sobotę dla Polski. Śnieg i przymrozki na południu, dużo chmur i deszcz

W nocy z piątku na sobotę Polska pozostanie pod wpływem górnej zatoki niżowej wypełnionej chłodem, która rozciąga się z północy na południe Europy. W obrębie zatoki wirują układy niżowe. Znajdować będziemy się pod wpływem niżu, który znad Włoch przemieści się Słowację. Będziemy w strefie wilgotnych stref frontowych.

Sytuacja synoptyczna na dzień 17.10.2020, 00 UTC

W nocy niewykluczone są przymrozki, zwłaszcza przygruntowe na północy Polski, obejmując szeroki od Pomorza Zachodniego aż po Warmię i Mazury. Dużo zależeć będzie jednak od ilości chmur. Przy niewielkim zachmurzeniu występuje silne radiacyjne wypromieniowanie ciepła. Oprócz tego przymrozków spodziewamy się na obszarach podgórskich i górskich na obszarze naszego kraju.

Prognozowana temperatura powietrza w nocy z piątku na sobotę przez model SWISS-HD na wysokości 2 metrów. Miejscami może być chłodniej niż prognozuje model.

Zachmurzenie będzie na przeważającym obszarze Polski duże, miejscami całkowite. Rozpogodzenia możliwe są zwłaszcza na północy naszego kraju. Najwięcej opadów będzie na południu, centrum i wschodzie. Najmniej na północnym-wschodzie i północy. Lokalnie mogą rozwinąć się mgły. Zwłaszcza na południowym-wschodzie, w rejonie obszarów podgórskich i górskich.

Prognozowana wysokość opadów do godzin porannych przez modele.

POŁOŻENIE I NATĘŻENIE OPADÓW TUTAJ