27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z piątku na sobotę. Miejscami gęste mgły, fronty nad Polską i opady deszczu

Pogoda na noc z piątku na sobotę. Miejscami gęste mgły, fronty nad Polską i opady deszczu. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie. Burze nie wystąpią.

Sytuacja synoptyczna na dzień 31,10.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy znajdziemy się w strefie frontów atmosferycznych, ale stopniowo w kierunku północno-wschodnim rozbudowywać będzie się wał wyżowy znad Azorów. W sobotę już cały kraj znajdzie się w zasięgu rozległego wału wyżowego, który rozciągać będzie się od Azorów aż po Rosję.

Nadchodząca noc przyniesie zachmurzenie duże, miejscami całkowite. Opady atmosferyczne są prognozowane na przeważającym obszarze Polski. Natężenie będzie umiarkowane, okresowo silne. W drugiej części nocy rozwiną się gęste mgły. Zwłaszcza na całym Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Kujawach i Mazowszu. Prognozowane są również na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Miejscami widzialność będzie ograniczona do 100 metrów.

Prognoza temperatury powietrza na drugą część nocy z piątku na sobotę.

W Tatrach oraz na obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śnieg.

Prognoza zachmurzenia, mgieł oraz opadów na noc z piątku na sobotę.

Prognozowana wysokość opadów do godzin porannych w sobotę prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm na krańcach południowo-zachodnich.

Najsilniej powieje podczas nadchodzącej nocy na południowym-zachodzie i zachodzie Polski. Na pozostałym obszarze kraju wiatr będzie słaby.