Pogoda na noc z poniedziałku na wtorek. Mocniejszy wiatr na zachodzie. Deszczowa i dość ciepła noc. Opady śniegu i mieszane. Burze już nie wystąpią

Miniona doba upłynęła pod znakiem dynamicznej pogody. Podczas poprzedniej nocy przez Polskę przechodziła silna wichura związana z niżem wtórnym YULIA. Dzisiejsza noc nie będzie już obfitowała w tak dynamiczną aurę, choć na zachodzie i południowym-zachodzie Polski znów wiało będzie mocniej.

Nadchodząca noc będzie ciepła na zachodzie kraju i trochę chłodniejsza na wschodzie. W regionach zachodnich Polski słupki rtęci wskażą od 1 do 3 stopni powyżej zera. Centrum Polski to temperatury około jednego stopnia na plusie. Najchłodniej na wschodzie i południowym wschodzie. W tych regionach słupki rtęci pokazywać mogą minimalny mróz, do -1,-2 stopni. Na obszarze podgórskim i w górach do 3 kresek poniżej zera.

Sytuacja synoptyczna na dzień 25.02. 00 UTC

Prognoza pogody na nocą poniedziałku na wtorek (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

W godzinach nocnych od zachodu do Polski wkroczy front atmosferyczny o charakterze ciepłym, wystąpią na nim opady mieszane oraz śniegu. Utrzymująca się strefa dużego gradientu ciśnienia oraz przesuwający się front ciepły przyniesie wietrzne warunki w Polsce.

Z każdą godziną podczas nadchodzącej nocy strefa opadów przesuwała się będzie na wschód. Na zachodzie będą to opady deszczu. Wraz z przesuwaniem się strefy w głąb kraju opady przechodzić mogą w śnieg z deszczem. Na wschodzie kraju, nad ranem możemy mieć do czynienia z opadami śniegu. Lokalnie opady mogą być intensywne. Może się zdarzyć, że poranek przywita mieszkańców wschodnich dzielnic kraju zimowymi krajobrazami.

Wraz ze strefą deszczu od zachodu na wschód przemieszczała się będzie strefa silniejszego wiatru. Wiatr nie będzie tak silny jak ostatniej nocy. W porywach wiać jednak może do 70-80 km/h. To też jest wiatr o natężeniu silnym.

Położenie opadów i burz poniżej