W nocy z soboty na niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia, który rozbudowuje się od południa i południowego-zachodu za frontem chłodnym. Główne centrum wyżowe znajdzie się Azorami, ale niewielkie centrum rozległego wyżu znajdzie się nad południową i południowo-wschodnią Polską. Niewielka prędkość wiatru i rozpogodzenia skutkować będą radiacyjnemu wypromieniowaniu ciepła oraz powstawaniu mgieł radiacyjnych. W obrębie wyżu występować będą wyraźne ruchy zstępujące skutkujące również akumulacją zanieczyszczeń i rozwojem silnej inwersji wyżowej.
Sytuacja synoptyczna na dzień 25.10.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresowo duże. W obszarze występowania gęstych mgieł również całkowite. Głównie chmurami typu Stratus. Największe prawdopodobieństwo na rozpogodzenia będą na południowym-zachodzie. Mgły obejmą zwłaszcza południe, centrum i wschód Polski. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach.
Prognoza temperatury powietrza na drugą część nocy z soboty na niedzielę.

Słabe opady deszczu są prawdopodobne na północy. Gdzieniegdzie w obszarze występowania chmur niskich i mgieł możliwe opady mżawki.
Prognozowany obszar gęstych mgieł ograniczających widzialność poniżej 100 metrów na obszarze Polski w nocy z soboty na niedzielę.

Prognoza modelu SWISS-HD oraz ICON wskazująca na ilość chmur oraz możliwy obszar mgieł.






Mgły utrzymywać mogą się miejscami do godzin południowych. Zwłaszcza w południowej części kraju. Ich zanik rozpocznie się po wschodzie słońca.
Wieloletni pasjonat meteorologii, zjawisk konwekcyjnych z głównym naciskiem na burze. Interesuje go również metrologia i wiarygodne pomiary wielkości fizycznych w meteorologii. Oprócz tego jest wieloletnim operatorem drona z uprawnieniami nadanymi przez ULC