Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Dużo chmur głównie na północy, lokalnie spadnie deszcz

Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Dużo chmur na północy, lokalnie spadnie deszcz.

Napływa do Polski wyjątkowo ciepłe powietrze jak na październik z południowego zachodu. Jeszcze kilka dni temu byliśmy w powietrzu arktycznym, natomiast od weekendu postępuje adwekcja bardzo ciepłego powietrza.

Zasadniczo przeważający obszar Polski jest pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego. W środkowej troposferze ujawnia się charakterystyczny Układ Omega. Nie wszędzie zapewnia on jednak złotą polską jesień. Na północy kraju zalega strefa frontowa z zachmurzeniem dużym i całkowitym oraz opadami deszczu o niewielkim natężeniu.

W nocy zachmurzenie duże do całkowitego, głównie w północnej części Polski. Lokalnie występować będą tam opady atmosferyczne.

Sytuacja synoptyczna na dzień 13 października 2019, 00 UTC

Nieco większa ilość chmur zalegać ma okresami na zachodzie i w centrum Polski. Nie można wykluczyć tam opadów atmosferycznych. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na Podkarpaciu porywisty, w Karpatach Wschodnich w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Na pozostałym obszarze brak opadów z wysokimi temperaturami jak na październik.

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę według IMGW-PIB, w drugiej części nocy i nad ranem opady niewykluczone na zachodzie i w centrum Polski. Będą jednak słabe.

Prognozowany obszar zachmurzenia i opadów na noc z soboty na niedzielę. Deszcz zaznaczono na zielono.

19 w sobotę
1 w nocy z soboty na niedzielę
5 w niedzielę