27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Nadejdzie front, wzrośnie zachmurzenie. Burze nie wystąpią

Podczas nadchodzącej nocy przeważający obszar Polski będzie pod wpływem wyżu. Z północnego-zachodu na południowy-wschód kraju wkroczy w drugiej części nocy z soboty na niedzielę mało front chłodny, który objawi się wzrostem zachmurzenia, lecz opady i burze prawdopodobnie nie wystąpią.

Wyż najbliższej nocy będzie miał decydujący wpływ na przebieg warunków pogodowych w Polsce. Więcej chmur pojawi się na północy, gdzie zaznaczy się strefa mało aktywnego frontu chłodnego. Możliwe są tam śladowe opady deszczu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 13.09.2020, 00 UTC

Termometry pokażą w nocy od 10°C do 16°C. Najchłodniej będzie na wschodzie, najcieplej na południu, do 14°C w centrum, najwyższe wartości są prognozowane wzdłuż polskiej linii brzegowej bo aż 16°C.

Prognoza maksymalnych porywów wiatru. Najmocniej wiać będzie na północy, gdzie porywy osiągnąć mogą 50 km/h.

Miejscami na południu, centrum i południowym-wschodzie rozwiną się mgły. Głownie na obszarach podgórskich i górskich ograniczające widzialność do 200-300 metrów . Niskie prawdopodobieństwo niewielkich opadów będzie na polskim wybrzeżu oraz Pomorzu w drugiej części nocy. Strefa zachmurzenia frontowego przemieszczać ma się od północnego-zachodu na południowy-wschód. Noc będzie na ogół pogodna na przeważającym obszarze Polski.