12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z wtorku na środę. Front nad Polską, lokalnie deszcz i gęste mgły. Burze nie wystąpią

W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przemieszczać ma się front chłodny. Tylko krańce wschodnie znajdą się na skraju wyżu znad Rosji.

Sytuacja synoptyczna na dzień 28.10.2020, 00 UTC

W nocy na obszarze Polski zachmurzenie na ogół duże do całkowitego. Najwięcej chmur będzie na południu, centrum i wschodzie. Pogodna noc możliwa jest za to na zachodzie, gdzieniegdzie mogą pojawić się chmury piętra wysokiego. Deszcz prognozowany jest tylko w pasie od Opolszczyzny, Górnego Śląska przez Ziemię Łódzką aż po Mazowsze i Kujawy oraz Warmie i Mazury, ale także Podlasie. Nad ranem w środę opady będą zbliżać się do zachodniej części Polski.

Mgły prognozowane są w woj. małopolskim, Ziemi Świętokrzyskiej oraz na w woj. mazowieckim. Ograniczona widzialność panować ma także na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Miejscami widzialność spadnie poniżej 100 metrów z powodu obecności mgieł.

Prognozowana temperatura powietrza na noc z wtorku na środę przez wybrane modele numeryczne na drugą część nocy.

Prognoza zachmurzenia, opadów i lokalnych mgieł. Ich obszar może być większy niż obrazują to ryciny poniżej.

Wiatr we wschodniej i południowej oraz centralnej części kraju będzie słaby do 10 km/h. Porywy do 30-40 km/h możliwe są na zachodzie. Wiać będzie z południa i południowego-wschodu.

IMGW-PIB ostrzega na ten moment wschodnią część kraju przed gęstymi mgłami, które szczególnie uciążliwe będą w drugiej części nocy i nad ranem w środę. Zanikać zaczną stopniowo po wschodzie.