Pogoda na noc. Zanikające burze. Dość ciepła noc w Polsce

pogoda noc

Do kraju od zachodu zbliża się chłodny front atmosferyczny. W niedzielę na przedfrontowej zbieżności wiatru dochodziło do rozwoju burz. Niektóre z burz miału dość gwałtowny przebieg. Noc przyniesie na ogól spokój w pogodzie, choć będą jeszcze regiony, gdzie burze mogą występować.

Zanikające burze pojawiać się mogą w nocy w regionach centralnych i wschodnich Polski. Największe szanse na wyładowania atmosferyczne ma podczas dzisiejszej nocy Ziemia Łódzka, Mazowsze i Kujawy. Słabe burze nie wykluczone także na wschód od wspomnianych regionów. Jednak, tak jak wspominaliśmy, nie będą to burze niosące groźne zjawiska pogodowe.

W Polsce centralnej, wschodniej, północnej i południowej nie wykluczone są słabe opady deszczu. Będą to opady przelotne, krótkotrwałe i o słabym natężeniu. Dodatkowo, na północy kraju nie wykluczamy pojawienia się mgieł.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda na noc

To będzie dość ciepła noc na terenie kraju. Najchłodniej na Podlasiu 12-13 stopni. Polska wschodnia to temperatury na poziomie 14-16 stopni powyżej zera. Podobnie jak na pozostałym obszarze Polski. Nie będzie to zatem noc zimna, jednak do miana nocy tropikalnej również będzie daleko.