26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc. Zbliża się front atmosferyczny

Pogoda na noc

Niedziela upłynęła pod znakiem zachmurzenia na wschodzie i rozpogodzeń na zachodzie Polski. Podczas nadchodzącej nocy sytuacja ta zmieni się. Do Polski zachodniej zbliża się front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu i marznącej mżawki.

Strefa opadów deszczu dotrze do zachodnich dzielnic kraju po północy. Z każdą godziną opady deszczu przybierały będą na sile wędrując jednocześnie w głąb kraju. Na południu Polski nie można wykluczyć słabych opadów deszczu i mżawki. Uwaga dla kierowców. Mogą to być opady marznące.

Opady w nocy

Nad ranem strefa opadów rozciągała będzie się już od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę po lubuskie i Dolny Śląsk. Na czele sunącej na wschód strefy opadów nad ranem padać może krótki śnieg lub śnieg z deszczem. Jednak opady te szybko zastąpione zostaną samym deszczem. Na wschodzie i w centrum Polski nie można wykluczyć powstania gęstych mgieł marznących. Lokalnie mgły mogą ograniczać widzialność do kilkuset metrów.

Temperatura w nocy

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie słaby przymrozek na wschodzie i południu Polski. W najchłodniejszym momencie nocy temperatura na wschodzie spaść może do -2 stopni. W okolicach zera w centrum kraju. Najcieplej, podobnie jak ostatnio, na zachodzie Polski. W regionach zachodnich słupki rtęci wskazywały będą w nocy nawet do 3 stopni powyżej zera. Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie porywy wiatru na północy Polski. Nie będzie to wiatr silny. Maksymalne porywy wiatru osiągną w nocy do 40 km/h.