11 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na piątek. Dużo deszczu. Front na zachodzie

Pogoda na piątek

Pogoda w piątek nie będzie rozpieszczać. Zwłaszcza mieszkańcy Polski zachodniej nastawić się dziś muszą słabą pogodę pełną opadów deszczu i chmur. Wszystko to przez front atmosferyczny, który zbliża się do Polski od zachodu. Front ma charakter ciepły, więc przyniesie do kraju nieco cieplejsze powietrze. Temperatury w piątek i tak będą niskie.

Temperatura w piatek

Najcieplej, jak wspominałem, na zachodzie kraju. Tm słupki rtęci wskażą do 13 stopni powyżej zera. Powyżej 10 stopni również na południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze Polski zimno. Na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz Pomorzu i Kujawach zaledwie 7-9 stopni Celsjusza.

Opady w Polsce

Od zachodu do Polski wkroczył front ciepły. Niesie on ze sobą bardzo dużo chmur i strefę opadów deszczu. Deszcz od rana pada na zachodzie kraju. Lokalnie opady mają charakter umiarkowany, lecz przeważnie deszcz pada o słabym natężeniu. Z każdą godziną strefa opadów przesuwała będzie się na wschód.

Opad deszczu  po południu

Po południu i wieczorem strefa opadów dotrze do Polski centralnej i południowej. Lokalnie w południowej części kraju deszcz padać może dość intensywnie. Wraz ze strefą opadów deszczu front przyniesie strefę silniejszych porywów wiatru. Nie będzie to dziś wiatr groźny. Najmocniej wiało będzie na południu Polski. W górach porywy wiatru przekraczać mogą 60 km/h.