Pogoda na piątek. Opady śniegu, ale i więcej rozpogodzeń

Piątek przyniesie delikatne zmiany w pogodzie nad Polską. Pierwszy raz od kilku dni jest szansa na rozpogodzenia w Polsce. Jednak śnieg nie odpuści. Nadal opady śniegu pojawiać mogą się na północy, centrum oraz częściowo wschodzie, zachodzie Polski. Sprawdźmy prognozę pogody na dziś.

Strefa frontu i śnieg już głównie na północy

Front okluzji, który jeszcze wczoraj i w nocy przynosił dużo opadów śniegu w centralnej i północnej części kraju dziś odsuwał się będzie dalej na północ. W związku z tym strefa zachmurzenia i opadów również przesuwała się będzie w kierunku północnym.

Opady w piątek

Nadal w regionach północnych , centralnych i częściowo wschodnich możliwe są opady śniegu, jednak z każdą godziną prawdopodobieństwo opadów będzie w Polsce malało. Nad Bałtykiem padał będzie sam deszcz. Już od rana szanse na rozpogodzenia pojawią się w Polsce południowej. Pierwsze promienie słońca mogą mieć utrudniony dostęp do powierzchni Ziemi z powodu zachmurzenia piętra średniego oraz mgieł. Jednak z każdą godziną chwil ze słońcem w południowej części kraju powinno przybywać.

Śnieg nad Polską

Sytuacja taka utrzyma się również w piątek po południu oraz po zmroku. Nadal na północy kraju padać może przelotnie śnieg. W centrum i na południu kraju dalsze przejaśnienia.

Piątek 8 stycznia przyniesie ochłodzenie

Piątek będzie pierwszym dniem z kilkudniowego okresu ochłodzenia. To nie żadna bestia ze wschodu, ale temperatury w Polsce spadną o 2-3 kreski w dół. Oznacza to, że delikatny mróz utrzymać się dziś może również w dzień.

Temperatura w piątek w Polsce

Najchłodniej na południu kraju. W górach i na pogórzu mróz może osiągnąć w dzień nawet do -5 stopni. Do -2 stopni na Lubelszczyźnie i w centrum Polski. Najcieplej dziś na północy kraju, gdzie słupki rtęci wskazywały będą w okolicach zera. Nad samym morzem temperatura może być minimalnie dodatnia.

Piątek praktycznie bezwietrzny w Polsce

Pogoda w dniu dzisiejszym będzie mniej dynamiczna niż w ostatnich dniach. Opady śniegu będą mniej intensywne, na południu możliwe są przejaśnienia. Ucichnie również wiatr. Właściwie w całym kraju porywy wiatru w piątek będą praktycznie nieodczuwalne.