16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na piątek. Rozpogodzenia i wyższe temperatury. Deszcz również się pojawi

Gorąco w Polsce

Sytuacja baryczna w naszym regionie Europy zacznie ulegać delikatnym zmianom. Silny wyż odsuwa się na wschód kontynentu, a do Polski zbliżą się dziś fronty atmosferyczne. Odsuwanie się wyżu pozwoli na napływ cieplejszego powietrza do kraju.

Piątek przyniesie wyższe temperatury na zachodzie i południowym zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci powędrują aż do 12-13 kresek powyżej zera. W Polsce południowej do 9 stopni na plusie. Podobne wartości temperatury na południowym wschodzie. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 8-9 stopni powyżej zera. Chłodniej na północy i północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą dziś maksymalnie do 6 stopni.

Temperatury w Polsce

Wyższe temperatury to nie jedyna dobra informacja dla mieszkańców zachodniej części kraju. Wraz z upływem kolejnych godzin na zachodzie i południowym zachodzie kraju dojdzie do rozpogodzeń. Mieszkańcy Dolnego Śląska, Śląska, Ziemi lubuskiej, czy Wielkopolski mogą liczyć dziś na chwile ze słońce. Na pozostałym obszarze kraju słońca niestety nie zobaczymy. W przeważającej części kraju w piątek nadal sporo chmur piętra niskiego i wilgotny, szary dzień.

Opady w Polsce w piątek

Prócz regionów, gdzie w piątek czekają nas rozpogodzenia, w Polsce padał będzie przelotnie deszcz. Przelotnie popadać może w centrum i na północy kraju. W tych regionach lokalnie mogą to być całkiem mocne opady deszczu. Lokalnie popada również na wschodzie Polski. Tutaj deszcze będzie jednak mniej intensywny. Piątek będzie kolejnym dniem bez silniejszego wiatru w Polsce. Odczuwalnie wiać może jedynie na południu kraju, lecz i tutaj nie będą to porywy przekraczające 30 km/h.