Pogoda na poniedziałek 18 lipca. Upał coraz bliżej kraju. Coraz wyższe temperatury

Już dziś Polska dostała się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia z zachodu Europy. Skutkowało to poprawą pogody w kraju. Pogoda na poniedziałek przyniesie dalszą poprawę pogody. Centrum antycyklonu znajdzie się na południe od naszego kraju.

Pogoda na poniedziałek. Sytuacja baryczna w Europie

Poniżej mapa baryczna Europy. Na pierwszy rzut w oczy rzuca się rozległy ośrodek wyżowy, którego centrum znajdzie się w poniedziałek na południe od naszego kraju.

Pogoda na poniedziałek. Silny antycyklon blisko Polski

System frontów atmosferycznych, który wpływał na pogodę w Polsce jeszcze na początku weekendu obecnie jest już daleko na wschodzie przynosząc silne burze między innymi nad Rosją. Ten układ baryczny już nas nie dotyczy. W związku z tym przez najbliższe kilkadziesiąt godzin cieszyli będziemy się doskonałą, słoneczną aurą. Pogoda na poniedziałek przyniesie coraz wyższe wartości temperatur.

Coraz cieplej w Polsce. Upał już blisko

Kontrolę nad pogodą w regionie przejął wyż. Taki układ baryczny nad Europą sprowadzać zacznie napływ coraz cieplejszych mas powietrza do Polski. Na zachodzie Europy fala upałów trwa już od kilku dni. Gorące powietrze zacznie napływać od poniedziałku również w nasz region. Skutkowało będzie to coraz wyższymi temperaturami powietrza już podczas jutrzejszego dnia.

Pogoda na poniedziałek przyniesie wzrost temperatury w Polsce.

Pogoda na poniedziałek przyniesie upał u naszych zachodnich sąsiadów. Wzdłuż granicy z Niemcami słupki rtęci w Polsce również zbliżą się do granicy 30 stopni. Jednak takie temperatury w poniedziałek możliwe są tylko lokalnie. Na wschodzie kraju wciąż zalegać będzie chłodne powietrze morskie. Dlatego też temperatury na wschodzie w poniedziałek nadal będą niskie jak na lipiec. Mieszkańcy wschodu i centrum kraju w poniedziałek na termometrach ujrzą 20-22 stopnie Celsjusza. Im dalej na zachód tym cieplej. Jednak prawdziwy upał zawita do Polski dopiero we wtorek i potrwa do okolic czwartku-piątku.

Pogoda na poniedziałek. Dużo słońca, brak opadów

Nowy tydzień prócz coraz wyższych temperatur przyniesie nam również coraz więcej chwil ze słońcem. W związku z wpływem wyżu, w Polsce i regionie będzie praktycznie bezchmurnie. Opady deszczu i burze nie będą się pojawiały przez najbliższych kilkadziesiąt godzin. Poniżej prognoza zachmurzenia i opadów na jutrzejszy dzień.

Pogoda na poniedziałek. Dużo słońca. Słabe opady tylko na wschodzie

Na powyższej mapie widać, że w poniedziałek możliwe są jeszcze zanikające, bardzo słabe opady we wschodniej Polsce. Jednak prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest znikome. Po południu już w całym kraju dużo słońca i bezchmurnego nieba. Pogoda na poniedziałek przyniesie niższy gradient ciśnienia. W związku z tym wiatr nad Polską praktycznie ucichnie. Maksymalne porywy wiatru w pierwszym dniu nowego tygodnia to 20-30 km/h. Wiatr nie będzie więc obniżał temperatury odczuwalnej w kraju. Czeka nas przyjemny, letni, ale jeszcze nie upalny dzień. Dobremu samopoczuciu służyć będzie wzrost ciśnienia atmosferycznego. Barometry w poniedziałek pokażą w Polsce nawet do 1025 hPa.

Zobacz również: