26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na poniedziałek. Opady marznące, śnieg i pogorszenie aury

Pogoda na dziś

Dzisiejszy dzień przyniesie pogorszenie pogody. Praktycznie od rana na wschodzie Polski pada deszcz marznący i śnieg. Lokalnie warunki na drogach są trudne.

Pogodę w poniedziałek psuje w Polsce front atmosferyczny związany z silnym niżem Hermine. Centrum niżu znajduje się dziś na południu Wysp Brytyjskich. Do kraju od południa napływać zacznie cieplejsze powietrze, jednak zanim to nastąpi czeka nas chłodny poranek.

Temperatura w Polsce

Temperatura w poniedziałek najwyższa będzie na zachodzie i południu Polski (w okolicach południa). Na zachodzie nawet rano nie wystąpił mróz i przymrozki, a słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą do 5 stopni Celsjusza. Chłodniej na wschodzie kraju, gdzie w godzinach porannych w wielu miejscach mamy do czynienia z przymrozkami. W Polsce centralnej od 0 do 2 stopni w poniedziałek.

Opady marznące

Front atmosferyczny przyniesie dziś lokalne opady na południu, w centrum i na wschodzie Polski. W regionach wschodnich opady mogą być niebezpieczne, gdyż mogą mieć charakter marznący. Już od rana strefa opadów przemieszcza się z południa na północ na wschodzie Polski. W chwili, gdy piszę ten wpis strefa opadów znajduje się na granicy Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Poniedziałek w dalszym ciągu upłynie pod znakiem silnego wiatru w Polsce. Na nizinach nie będzie wiało z huraganową siłą, choć porywy wiatru na północy kraju sięgać mogą 80 km/h. Z bardzo silnym wiatrem mamy do czynienia w górach, gdzie na szczytach górskich wiać może nawet 180 km/h.