Pogoda na sobotę 1 sierpnia. Gorąco na zachodzie. Pogodny dzień w Polsce

Większość Polski nadal znajduje się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Przynosi to słoneczną, ciepłą pogodę. Jedynie Polska północno wschodnia dostała się pod wpływ ośrodka niskiego ciśnienia. Zaznacza się to zwiększonym zachmurzeniem na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB).

prognoza pogody na sobotę

Synoptycy IMGW w swojej prognozie piszą o deszczu na krańcach północno wschodniej Polski. Zgadzamy się z nimi, deszcz może spaść na Suwalszczyźnie, jednak będą to opady symboliczne o bardzo słabym natężeniu. W pozostałej części kraju słonecznie, a chmury nie przyniosą opadów.

Sobota przyniesie zróżnicowaną pogodę jeśli chodzi o temperaturę powietrza kraju. Najcieplej, prawie upalnie będzie na południowym zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku słupki rtęci przekroczyć mogą nawet 28 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło również na zachodzie kraju, do 27 stopni powyżej zera. Pas Polski centralnej od Pomorza przez Kujawy, Mazowsze po Podkarpacie to 24 stopnie ciepła. Najchłodniej na wschodzie, gdzie słupki rtęci wskażą raptem 22 stopnie Celsjusza.

W pierwszej części soboty na wschodzie kraju odczuwalny będzie jeszcze wiatr. Wraz z upływem dnia wiatr uspokoi się nad całym krajem, lecz w sobotę po południu i wczesną nocą do kraju wkroczy ponownie strefa silniejszego wiatru. Tym razem mocniej zacznie wiać na zachodzie.

Warto dodać, że z każdą godziną do Polski napływa z południowego zachodu gorące powietrze zwrotnikowe. Z każdym dniem robiło się będzie cieplej. Już jutro na zachodzie kraju spodziewamy się upałów.