Pogoda na sobotę 22 kwietnia. Centrum wyżu nad Polską. Słońce i wysokie temperatury

Dzień dobry w sobotni poranek. Dziś nad północną częścią kraju znajdzie się centrum ośrodka wysokiego ciśnienia. Dlatego też mam dla Was same pozytywne wieści. Pogoda na sobotę przyniesie nam mnóstwo słońca i przyjemne temperatury. Zapraszam na prognozę pogody.

Pogoda na sobotę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na sobotę. Sytuacja synoptyczna

Zaczynamy od sytuacji synoptycznej. Na pierwszy rzut oka widać od razu wspomniany we wstępie wyż z centrum nad Polską. Wyże obecnie opanowały znaczą część Europy. Ośrodki niżowe nie są dopuszczane nad kontynent wędrując daleką północą kontynentu (przynosząc tam jednocześnie opady śniegu). Słaby niż obecny jest również nad wschodnim wybrzeżem Morza Czarnego, jednak nie ma to żadnego wpływu na pogodę w Polsce. Przeczytaj również: Prognoza pogody na weekend. Uderzenie wiosny w Polsce

Pogoda na sobotę. Mnóstwo słońca nad Polską

Wychodzi na to, że to wyż jest dziś głównym bohaterem prognozy pogody. To właśnie za jego sprawą dziś nad Polską mnóstwo chwil ze słońcem i bezchmurnym niebem.

Pogoda na sobotę. Dużo bezchmurnego nieba
Pogoda na sobotę. Mnóstwo bezchmurnego nieba

Słabe, niegroźne zachmurzenie może pojawić się dziś we wschodniej połowie kraju. Więcej chmur również na krańcach zachodnich. Jednak nigdzie w kraju pogoda na sobotę nie przyniesie opadów deszczu. Dodatkowo, w wielu regionach od rana panowała będzie słoneczna, piękna, wiosenna pogoda. Aura zacznie nieco psuć się w dniu jutrzejszym jednak, to temat na kolejne wpisy w dziale z prognozami pogody dla Polski.

Ciepło w kraju w sobotę 22 kwietnia

Przechodzimy do równie świetnych i optymistycznych wiadomości jakie ma dla nas pogoda na sobotę. Chodzi oczywiście o temperatury powietrza jakie w dniu dzisiejszym panowały będą w kraju. Spójrzmy na mapę z prognozą temperatury na dzisiejszy dzień. Wyliczenia na podstawie modelu ECWMF.

Prognoza temperatury dla Polski na 22 kwietnia 2023
Prognoza temperatury. Sobota 22 kwietnia 2023

Najwyższe wartości temperatury na zachodzie kraju. W regionach zachodnich termometry pokażą nawet ponad 20 stopni Celsjusza. W pasie Polski Centralnej pogoda na sobotę przyniesie temperatury w przedziale 16-18 stopni powyżej zera. Tylko nieco chłodniej na wschodzie, gdzie na termometrach w sobotę ujrzymy w okolicach 14-15 stopni Celsjusza.

Pogoda na sobotę. Prognoza wiatru
Pogoda na sobotę. Prognoza wiatru

Temperatury odczuwalnej nie będzie dziś obniżał wiatr. Odczuwalne porywy wiatru, przekraczające 40 km/h dziś występowały będą wyłącznie na zachodzie Polski. W centrum i na wschodzie wiatr będzie obecny, jednak nie będzie w żaden sposób wpływał na nasze odczuwanie wiosennej aury. Ciśnienie atmosferyczne wciąż na wysokim poziomie. Delikatnie spada, jednak w sobotę barometry wciąż wskazywały będą powyżej 1015 hPa. Jak widzicie, pogoda na sobotę przyniesie nam same pozytywne zjawiska. Jednak kwiecień jeszcze nas zaskoczy. O przymrozkach i możliwych opadach śniegu napiszę jeszcze przed południem. Zapraszam do sprawdzania prognoz pogody na stronie głównej portalu.