Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na środę 31 maja. Antycyklon nie odpuszcza

Pogoda na środę 31 maja. Wysokie temperatury. Dużo słońca


Właściwie to pogoda na środę w Polsce będzie tak podobna do tej z poprzednich dni, że już w pierwszym zdaniu można by zakończyć dzisiejszy wpis. Mam jednak nadzieję, że poświęcicie 3 minuty na zapoznanie się ze szczegółami prognozy. Nie przedłużając więc, zapraszam.

Pogoda na środę. Wyż wciąż dba o pogodę w naszym regionie

Aura w regionie wciąż wynika z obecności silnego antycyklonu z centrum na północny zachód od Wysp Brytyjskich. Wyż Vera wpływa na pogodę w pasie od Atlantyku, przez Morze Północne, Danię, Niemcy, po Polskę, Czechy i Słowację.

Pogoda na środę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na środę. Sytuacja synoptyczna

Na południu Europy wciąż bardziej niżowo, przez co pojawiają się tu burze. Niże nie oszczędzają również północnych krańców kontynentu. Na północy Norwegii, czy Szwecji przechodzą nawet silne śnieżyce. Jednak mamy ostatni dzień maja i zamiast śnieżycami na północy zajmijmy się pogodą w Polsce. Tym bardziej, że ta przyniesie nam dziś kolejny wspaniały, wiosenny dzień.

Pogoda na środę. Brak zachmurzenia w kraju
Pogoda na środę. Słabe zachmurzenie w Polsce

Powyżej prognoza opadów i zachmurzenia na środę dla Polski. Widać, że opady nie wystąpią, a chmury pojawią się wyłącznie w północnej połowie kraju. Chmury te nie będą gęste. Zachmurzenie nie wpłynie w kraju na silną operację słoneczną już od godzin porannych. Przeczytaj również: Silny upał. Padnie 50 stopni w czerwcu?

Ciepły, przyjemny dzień w Polsce

Pogoda na środę przyniesie prawdopodobnie najwyższe temperatury w Polsce w tym tygodniu. Do kraju napływają ciepłe (ale nie zwrotnikowe) masy powietrza z południowego zachodu. Swoje „dołoży” słońce, które od rana nagrzewać będzie dolne partie troposfery. Dlatego też temperatury w kraju mogą osiągnąć dziś 25 stopni Celsjusza. To by oznaczało, że środa będzie kolejnym dniem gorącym w roku 2023.

Dzień gorący w środę 31 maja w Polsce
Środa 31 maja dniem gorącym w Polsce

Najwyższe wartości temperatury zanotujemy dziś na zachodzie Polski. To właśnie w regionach zachodnich termometry mogą wskazywać dziś ponad 25 stopni Celsjusza. Jednak bardzo ciepło będzie w całym kraju. Na wschodzie, gdzie nieco chłodniej termometry wskażą również w okolicach 23 stopni Celsjusza. Temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał wiatr, który odczuwalny będzie praktycznie wyłącznie na północnych krańcach Polski. Ciśnienie atmosferyczne wciąż na bardzo wysokim poziomie. Barometry pokażą dziś w kraju nawet ponad 1025 hPa. Ciśnienie atmosferyczne pozytywnie wpływać będzie na nasze samopoczucie. Mam nadzieję, że dużo słońca i i przyjemne, komfortowe temperatury również nastrajały będą Was pozytywnie. Tego nam wszystkim życzę.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk