Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na środę. Od deszczu po rozpogodzenia w Polsce

Pogoda w śrordę w Polsce


Dzisiejszy dzień rozpocznie się pod znakiem przechodzenia prze kraj ciepłego frontu atmosferycznego. Przyniesie on złą pogodę w Polsce północnej i północno wschodniej. Jednak z każdą godziną w środę pogoda będzie się poprawiać. Strefa opadów deszczu opuści nasz kraj i powędruje dalej na północny wschód.

Deszcz w środę w Polsce

Po południu i wieczorem od południowego wschodu zacznie się rozpogadzać. W godzinach popołudniowych opady deszczu w Polsce nie powinny już występować. Mieszkańcy regionów Polski zachodniej i południowo zachodniej będą dziś mieli okazję na obejrzenie zachodu słońca. Na południu kraju pod wieczór i w pierwszej części nocy nie można wykluczyć pojawienia się słabych mgieł.

Środa będzie dość ciepłym dniem w Polsce. Najcieplej w zachodniej części kraju. W pasie od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk słupki rtęci w środę wzrosną do nawet 12-13 stopni Celsjusza. W Polsce środkowej w okolicach 10 stopni. Najchłodniej na wschodzie kraju, gdzie termometry nie pokażą więcej niż 8 stopni ciepła co i tak jest dość wysoką temperaturą jak na drugą połowę listopada.

Temperatury w środę w Polsce

Środa będzie dość wietrzna na północy kraju. Porywy wiatry do południa nad morzem sięgać mogą nawet 70 km/h. W drugiej części dnia nad Polską północno zachodnią nadciągnie strefa silniejszych porywów wiatru. Wiatr po południu w środę mocniej wiał będzie również w głębi kraju. Na Kujawach i w Wielkopolsce powiać może nawet do 70 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk