26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na środę. Opady deszczu i mgły, ale cieplej w Polsce

Pogoda na środę

Pogodę wczoraj i w nocy kształtował system frontów atmosferyczny. Przynosiły one w Polsce opady od deszczu, przez deszcz marznący po sam mokry śnieg. Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem końcówki strefy frontu ciepłego. Najgorsza pogoda panowała będzie w Polsce południowej.

Opady deszczu w środę

Przed południem najwięcej opadów południu kraju. Jednak dzisiaj nie prognozujemy już opadów marznących, czy opadów śniegu. Ten padać może jedynie wysoko w górach, lecz i tam szanse na śnieg są małe. Rano na zachodzie Polski możliwe jest pojawienie się mgieł. W kolejnych godzinach na zachodzie Polski nie można wykluczyć krótkotrwałych rozpogodzeń.

Deszcz w Polsce

Po południu i wieczorem do Polski zachodniej wkroczy kolejna strefa opadów. Znów zacznie padać intensywnie. Z każdą kolejną godziną po południu i wieczorem strefa opadów deszczu obejmowała będzie więcej regionów zachodniej, południowo zachodniej i południowej Polski. Lokalnie deszcz padać może naprawdę intensywnie. Po południu w pasie Polski centralnej nie wykluczone są mgły.

Temperatura w Polsce

Polska jeśli chodzi o temperaturę podzielona zostanie dziś na dwie strefy. Na południe i południowy wschód dociera nadal bardzo ciepłe powietrze. Słupki rtęcie na Dolnym Śląsku, Śląsku, czy Opolszczyźnie powędrują dziś do nawet 8 stopni. Dużo chłodniej w Polsce centralnej, północnej i wschodniej gdzie będzie maksymalnie 2 stopnie.

Wiatr w pierwszej części dnia dokuczał będzie mieszkańcom wschodniej części Polski. Na wschodzie przed południem wiatr może osiągać porywy do 60 km/h. Później czeka nas kilkugodzinny odpoczynek od silniejszego wiatru, by po południu i wieczorem na zachód Polski znów wkroczyła strefa silniejszego wiatru. Wieczorem i w nocy z środy na czwartek wiać może do 70 km/h.