Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2020. Znamy najnowsze prognozy

Ciągle analizujemy prognozy na Święta Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy z całego serca przepowiedzieć Wam śnieg w Boże Narodzenie. Jednak pogoda najprawdopodobniej ma dla Polski inne plany na święta.

Jesienna pogoda na Święta Bożego Narodzenia?

Najbliższe dni w pogodzie przyniosą ciepłą jak na grudzień aurę. Polska znajduje się między silnym wyżem znad Rosji, a głębokim niżem na zachodzie Europy. Powoduje to silny napływ cieplejszych mas powietrza do naszego kraju. Całodobowa temperatura w Polsce będzie dodatnia. Tylko przez krótki czas przed świtem możliwe będą lokalne, przygruntowe przymrozki. Zwłaszcza na wschodzie.

Pogoda w Święta

Na powyższej mapie temperatury widać jak do końca obecnego tygodnia napływa do nas ciepłe powietrze. Chwilowe, nieznaczne ochłodzenie przyjdzie w weekend 19-20 grudnia, jednak będzie to ochłodzenie nieznaczne i krótkotrwałe. Jaka więc pogoda czeka nas w Święta Bożego Narodzenia?

Ciepło i brak śniegu przyniesie pogoda w Święta Bożego Narodzenia?

Niestety. Wiele wskazuje na to, że zima nie da o sobie znać zarówno przed, jak i w same Święta Bożego Narodzenia. Nadal do kraju napływać będą ciepłe masy powietrza z zachodu i południowego zachodu. Prędzej niż ataku zimy, w Święta oczekujmy temperatury powietrza zbliżającej się do dwucyfrowych wartości na plusie, chociaż prognozy na tak odległy okres są obarczone bardzo dużym błędem prognostycznym.

Temperatura Boże Narodzenie

Na potwierdzenie tej pesymistycznej prognozy pogody na Święta powyżej załączamy mapkę z prognozowaną temperaturą w Wigilię Świąt. Na mapie widać, że temperatura w wigilię na południu Polski wzrosnąć może nawet powyżej 10 stopni Celsjusza.

Wyraźne ochłodzenie nadejdzie w pierwszy, bądź drugi dzień świąt do naszej części Europy. Wtedy też miejscami na nizinach może spaść śnieg. Nie będzie to prawdopodobnie również atak zimy.