Pogoda na Święto Niepodległości 11 listopada 2020

Dziś Święto Niepodległości, święto wszystkich Polaków. Bez podziału na zwolenników obecnej władzy, czy ich przeciwników. Bez jakiegokolwiek podziału. Każdy Polak jest dziś dumny ze swojej ojczyzny. Ojczyzny wolnej i niepodległej. Sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na Święto Niepodległości.

Pogoda w Święto Niepodległości

Na pogodę 11 listopada niezmiennie wpływał będzie wyż atmosferyczny SCOTT, którego centrum powoli odsuwa się w głąb Rosji. W Święto Niepodległości nad Polską będziemy mieli bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. Barometry w kraju pokażą ponad 1025 hPa. Niestety dziś wyżowa pogoda nadal nie będzie perfekcyjna, za słońcem i bezchmurnym niebem. W przeważającej części kraju dużo chmur i szary dzień.

Temperatura 11 listopada w Polsce

Temperatura 11 listopada nie będzie nas rozpieszczać w Polsce. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do 7-8 stopni na południu i południowym zachodzie Polski. Centrum kraju to 6-7 stopni powyżej zera. Najchłodniej na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą dziś maksymalnie 6 stopni ciepła. Przez południem w Święto Niepodległości największe szanse na rozpogodzenia mają mieszkańcy wschodniej i północno wschodniej Polski. Kolejne godziny przyniosą niskie chmury stratus nawet w tym regionie.

W strefie porannych rozpogodzeń pojawić się mogą mgły. Te utrzymywać się będą dziś nawet do południa na północnym wschodzie kraju. Dzień Niepodległości, mimo, że pochmurny to nie przyniesie w większości regionów Polski opadów. Deszcz może wystąpić jedynie na wschodzie i wschodniej część centrum kraju. Opady jeśli nawet wystąpią, to będą to opady mżawki o bardzo słabym natężeniu. Szansa na opady jest większa po południu 11 listopada. Dzień Niepodległości bez wiatru w Polsce. Słaby wiatr pojawić się może jedynie w górach i na obszarach podgórskich.