Pogoda na weekend dla województwa lubelskiego. Czy czeka nas złota polska jesień?

Od początku tygodnia utrzymuje się przyjemna aura na obszarze województwa lubelskiego. Sprzyja temu specyficzny rozkład pola ciśnienia nad Europą. Na wschodzie Starego Kontynentu ulokowane jest centrum wyżowe, natomiast w rejonie Wysp Brytyjskich znajduje się górna zatoka niżowa wypełniona chłodem. Pomiędzy tymi dwoma obszarami odbywa się napływ powietrza polarno-morskiego z południa i południowego-wschodu.

Wyż o imieniu „VIKTOR” pozostanie na wschodzie jeszcze kilka najbliższych dni, co zapewni nam przyjemną pogodę przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia. W okolicach czwartku prognozowane jest odblokowanie zachodniej cyrkulacji atmosfery. Do Polski dotrzeć mają fronty atmosferyczne wraz z opadami deszczu. Z prognoz numerycznych wynika, że ostatnia dekada października przyniesie zauważalne ochłodzenie. Poszczególne modele meteorologiczne sugerują nawet pierwsze opady śniegu, ale są to odległe wyliczenia, które ulegać będą zmianom.

Nadchodzący weekend będzie kontynuacją złotej polskiej jesieni. Pogodny wyż „VIKTOR” zapewni nam aurę bez opadów i z małą ilością chmur. Nocami i nad ranem lokalnie pojawiać będą się mgły radiacyjne ograniczające widoczność do 100 m.

W sobotę i niedzielę temperatura wyniesie od 18°C do 20°C w ciągu dnia. Nocami jednak małe zachmurzenie i słaby wiatr sprzyjać ma silnemu wychłodzeniu planetarnej warstwy granicznej. Prognozowane są wartości od 3°C do 7°C.

BIEŻĄCE INFORMACJE POGODOWE POD ADRESEM PONIŻEJ.

PROGNOZY DLA MIAST W LINKU NIŻEJ.

https://fanipogody.pl/prognoza-pogody-dla-miast/

Na zdjęciach czwartkowy zachód słońca ubarwiony m.in chmurami Cirrocumulus.