27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na weekend. W oczekiwaniu na powrót lata

Pogoda na weekend

Końcówka tygodnia przyniosła do Polski ochłodzenie i gorszą pogodę. W nocy z środy na czwartek i w czwartek przez Polskę przeszedł chłodny front atmosferyczny przynosząc zmianę mas powietrza gorących, na arktyczne, chłodne powietrze. W związku z tym znacznie obniżyły się temperatury w Polsce. Wyglądając za okno widać bardziej jesień, niż babie lato. Sytuacja taka potrwa jeszcze przez nadchodzący weekend, choć już w niedziela przyniesie optymizm w pogodzie nad Polską.

Weekend z niskimi temperaturami w Polsce

Piątek i sobota to dni z niskimi temperaturami w Polsce. Nie będzie w kraju regionów, gdzie temperatura wskoczy powyżej 20 stopni Celsjusza. Najcieplej na zachodzie kraju. Zdecydowanie chłodniej na wschodzie, gdzie wpływ na temperaturę będzie miało arktyczne powietrze z północny Europy. Temperatury w najchłodniejszym momencie doby spadały będą znacznie poniżej 10 stopni Celsjusza. Nie wykluczone, że lokalnie w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki w Polsce.

Od niedzieli sytuacja baryczna w naszym regionie zacznie ulegać zmianom. Do kraju znów napływać zacznie cieplejsze powietrze z zachodu i południa Europy. Zmianę tą widać będzie w temperaturach w niedzielę, gdzie na zachodzie Polski termometry przekroczą już 20 stopni Celsjusza. Niedziela będzie “światełkiem w tunelu” dla miłośników, ciepłego, babiego lata w Polsce. Z każdym dniem przyszłego tygodnia w Polsce robiło się będzie coraz cieplej, jednak pisząc o pogodzie w nadchodzący weekend nie mamy co liczyć na wysokie temperatury powietrza w Polsce.

Weekend raczej bez opadów w Polsce

Modele numeryczne nie prognozują opadów podczas nadchodzącego weekendu. Czekają nas chłodne, lecz na ogół pogodne dni w Polsce. W chłodnych masach powietrza, na skutek większego gradientu temperatury tworzyć się mogą chmury kłębiaste, jednak nie wykształcą się one na tylko wysoko, by przynosić opady deszczu lub burze.

Brak opadów w eekend

Bezchmurne niebo w nocy sprzyjało będzie spadkom temperatur. I to właśnie niskie temperatury są najgorszą informacją na nadchodzący weekend. Temperatury na szczęście nie powinien obniżać wiatr. Nie prognozuje się występowania silniejszego wiatru nad Polską w nadchodzący weekend.

Podsumowując, prognozy jeszcze sprzed kilku dni były mniej pozytywne. Na szczęście spływ chłodu z północy Europy odsunął się bardziej na wschód kontynentu oszczędzając nam temperatur poniżej 10 stopni w dzień i większych przymrozków podczas nocy. Weekend nie będzie zbyt ciepły, jednak pogoda wynagrodzi nam w kolejnym tygodniu, gdy temperatury w Polsce wzrosną do nawet 28 stopni Celsjusza.