Pogoda na Wszystkich Świętych (1.11.2020) dla Polski. Możliwe 18°C, niewykluczone opady deszczu i brak burz

Pogoda na Wszystkich Świętych (1.11.2020) dla Polski. Możliwe 18°C, niewykluczone opady deszczu i brak burz. Sprawdź pogodę na 1 listopada 2020.

Model GFS prognozuje, że wschodnia połowa kraju znajdzie się w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego, pozostały obszar Polski dostawać będzie się pod wpływ niżu, który może ulokować się nad Cieśninami Duńskimi.

Inną prognozę na ten okres przedstawia europejski model ECMWF, wskazując na pogodę wyżową. Niewykluczone, że wystąpią jednak słabe opady deszczu. Związane z wędrówką frontów atmosferycznych atlantyckich niżów.

Prawdopodobnie 1 listopada 2020 na obszarze Polski zaznaczy się napływ bardzo ciepłego powietrza z południa i południowego-zachodu Europy. Anomalia temperatury wynieść może od 8°C/13°C dla analogicznego okresu 1981-2010.

Od dłuższego czasu modele numeryczne prognozują ciepły 1 dzień listopada. Niewykluczone, że miejscami temperatura przekroczy 16°C/18°C.

Nieco chłodniejszy na ten okres jest model ECMWF. Na atak zimy w pierwszym dniu listopada nie mamy co liczyć.

Miejscami możliwe są 1 listopada 2020 słabe opady deszczu. Prognozy te trzeba będzie jednak zweryfikować w kolejnych dniach. Miejscami powiać może silniejszy wiatr.

Prognoza wiązek modelu GFS wskazuje na dwucyfrowe dodatnie wartości na przeważającym obszarze Polski.

Prognoza ma w dalszym ciągu charakter orientacyjny. Pewną niewiadomą pozostaje jednak prędkość wiatru i opady atmosferyczne. Prognozowane wartości temperatury na 1 dzień listopada są na ogół stabilne.