Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na Wszystkich Świętych 2020. Uderzy ciepło, nawet 16°C w Polsce, lokalnie deszcz i brak burz

Pogoda na Wszystkich Świętych 2020. Uderzy ciepło, nawet 16°C w Polsce i brak burz. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w 1 dniu listopada.

1 listopada 2020 przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wyżu. Jedynie zachodnia część kraju będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżami znad północnej części Europy.

Na początku listopada znajdziemy się w napływie bardzo ciepłej masy powietrza z południa i południowego-zachodu. Spodziewane jest dodatnie odchylenie temperatury od normy o kilka stopni. Największa anomalia panować będzie na zachodzie. Na wschodzie zaznaczy się chłodniejsza masa powietrza.

Wiele wskazuje, że najwyższa temperatura zostanie odnotowana na zachodzie Polski. Niewykluczone, że na termometrach będzie ponad 15°C.

Najcieplejszy jest GFS i ICON oraz UMPL 4 km na 1 listopada. Najchłodniejszą prognozę przedstawia model ECMWF.

Prawdopodobnie w wielu miejscach, zwłaszcza w centrum na południu i północy oraz wschodzie może zalegać mogą mgły i nieprzyjemne chmury Stratus.

Opady są możliwe w woj. dolnośląskim, opolskim oraz w woj. śląskim, zwłaszcza późnym wieczorem. Następnie nad zachodnią część kraju wieczorem w niedzielę nasunie się strefa opadów frontowych zmierzających w nocy z niedzieli na poniedziałek na wschód.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz