28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na wtorek, 14 września. Ciepły dzień, ale pojawią się opady

Pogoda na wtorek 14 września dla Polski

Pogoda na wtorek nie przyniesie dużych zmian. Wciąż znajdujemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Jednak w skutek podwyższonego gradientu temperatury w pionie rozwijały będą się chmury kłębiaste. Wtorek będzie kolejnym ciepłym dniem w Polsce. Zapraszam na szczegółową prognozę pogody na wtorek 14 września dla Polski.

Pogoda na dziś, wtorek 14 września. Wyż nad Polską

Powyżej mapa baryczna Europy (źródło). Widać tu obszar podwyższonego ciśnienia w centrum i na południu kontynentu. Widać również ex huragan Larry, który przynosi silne załamanie pogody na północy. O silnej wichurze i śnieżycach pisałem dziś w innym wpisie. Niż dominuje również pogodę w północno wschodniej Europie. Tutaj mamy do czynienia z intensywnymi opadami deszczu. Wróćmy jednak do pogody w Polsce.

Pogoda na wtorek 14 września. Ciepły dzień w Polsce

Tak jak wspomniałem we wstępie, wtorek będzie ciepłym dniem w Polsce. Temperatury na przeważającym obszarze kraju przekroczą dziś 20 stopni Celsjusza. Jedynym regionem, gdzie dwudziestek na termometrach nie uświadczymy będzie północny wschód. Tutaj temperatury maksymalne to 17-18 stopni powyżej zera. Zdecydowanie cieplej na południowym zachodzie i zachodzie , gdzie lokalnie termometry wskazywać mogą do 25 stopni Celsjusza. Wysokie, letnie i przyjemne temperatury będą panowały na pozostałym obszarem Polski. Słupki rtęci we wtorek pokazywały będą 20-22 stopnie Celsjusza.

Pogoda na wtorek 14 września. Temperatury w Polsce

Temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał dziś wiatr, który w Polsce będzie praktycznie nieodczuwalny. Maksymalne porywy zachodniego wiatru we wtorek w Polsce to 20-25 km/h. Nie będzie to z pewnością wiatr, który w jakikolwiek sposób wpłynie na pogodę we wtorek w kraju. Dzisiejszy dzień przyniesie kolejne wzrosty ciśnienia. Barometry w Warszawie pokażą we wtorek wysokie wartości. Jednak 1020 hPa przekroczyć raczej nie powinny.

Dobra pogoda, choć przelotnie popada

Pogoda na wtorek przyniesie nam w większości obszarów kraju dość dobrą, słoneczną pogodę. Chmur na niebie będzie mało i przybierały będą one postać chmur kłębiastych. Lokalnie nie można wykluczyć słabych opadów deszczu. Jednak nie będą to burze i ulewy takie jak choćby w niedzielę na wschodzie kraju. Również wtorek przyniesie największe szanse na opady we wschodniej połowie Polski. Powtórzę jednak, dziś szanse na opady na danym obszarze są nikłe. Większość dnia we wtorek przebiegnie pod znakiem dobrej, słonecznej pogody i długich chwil ze słońcem.