Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na wtorek 17 maja. Front blisko Polski. Burze możliwe w górach

Pogoda na wtorek 2022

Z każdym kolejnym dniem obecnego tygodnia obiło będzie się cieplej. W drugiej połowie tygodnia w kraju możliwe są nawet upały. Tymczasem wróćmy do obecnej aury i sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na wtorek 17 maja.

Pogoda na wtorek. Wpływ wyżu, ale front blisko Polski

Widzimy, że blisko Wysp Brytyjskich we wtorek przemieszczał będzie się aktywny niż. Jeden z frontów atmosferycznych znajdzie się jutro blisko południowych granic kraju. Wpłynie on na pogodę choćby w górach, o czym w dalszej części tekstu. Niż znajduje się również na dalekim wschodzie Europy. Nie wpływa on i nie będzie wpływał na pogodę w naszym regionie. Na całym południu Europy pogoda na wtorek pogoda przyniesie piękną, wyżową aurę.

Pogoda na wtorek. Zróżnicowane temperatury w kraju

Jutrzejszy dzień przyniesie dość zróżnicowane temperatury w Polsce. Podczas gdy na południowym zachodzie kraju będzie ciepło, a nawet bardzo ciepło, na północnym wschodzie będzie o nawet 10 stopni chłodniej. Słupki rtęci w lubuskim, czy na Dolnym Śląsku wskazywać mogą nawet do 24-25 stopni Celsjusza. Na Suwalszczyźnie w najcieplejszym momencie dnia temperatury mogą wzrosnąć maksymalnie di 12-14 stopni. Pogoda na wtorek jak widać nie będzie uczciwa w kwestii temperatury w kraju.

Pogoda na wtorek 17 maja. Temperatury w Polsce

Przyjemne, wiosenne temperatury w pasie od Pomorza Zachodniego, prze Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę i Podkarpacie. Tutaj słupki rtęci zbliżą się we wtorek do dwudziestu kresek powyżej zera. To już fajna, wiosenna temperatura powietrza. W sprawie temperatur nic chyba pogodzie na wtorek zarzucić nie można. Oczywiście, na północnym wschodzie mogłoby być delikatnie cieplej. Jednak wciąż spływają tam chłodniejsze masy powietrza. Pamiętajmy, że kolejną noc możliwe są tam przymrozki.

Mnóstwo słońca. Deszcz możliwy tylko w górach

Polska znajduje się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Oznacz to, że mieszkańcy większości regionów Polski liczyć we wtorek mogą na dobrą, słoneczną aurę. Słońce operowało będzie dość mocno już od godzin porannych. Jedynymi regionami, gdzie pogoda na wtorek może przynieść więcej chmur i opady są krańce południowe Polski. Na zachód, południe i południowy zachód od kraju znajdował będzie się system frontów atmosferyczny.

Opady we wtorek możliwe na krańcach południowych i zachodnich

Wraz ze wspomaganiem orograficznym na terenach górskich, zwłaszcza na południowym zachodzie w dzień dochodzić może do rozwoju chmur kłębiastych. Lepiej wypiętrzone chmury przynosić mogą opady deszczu, a nawet lokalne burze. Opadów nie można wykluczyć również na zachodzie Polski. Tutaj pogoda na wtorek może przynieść burze, które już w dojrzałej postaci przywędrować mogą od naszych zachodnich sąsiadów. Zjawiska te wcale nie są pewne. Może okazać się, że burze nie będą na tyle dobrze zorganizowane, by dotrzeć do Polski. Z pewnością jednak pogoda na wtorek przyniesie dużo słońca na zdecydowanej większości obszaru kraju. Ciśnienie atmosferyczne we wtorek do południa na stałym poziomie 1020 hPa. Po południu ciśnienie będzie rosło. Dane o ciśnieniu atmosferycznym na podstawie UMPL.

Autor wpisu:

autor_mike
Michał Kołodziejczyk

Pogodą i burzami interesuję się od bardzo dawna. Od kilku lat współtworzę dla Was treści na serwisie Fani Pogody. Prywatnie łowca burz