Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na wtorek 25 kwietnia. Front na wschodzie. Ochłodzenie i burze w Polsce

Pogoda na wtorek 25 kwietnia. Front i burze nad Polską. Ochłodzenie

Po kilku ciepłych, wręcz letnich dniach dziś pogoda na dobre pogorszy się w całej Polsce. Pogoda na wtorek przyniesie ochłodzenie. Na wschodzie kraju znajdzie się strefa frontu atmosferycznego przynosząc opady deszczu i burze w tej części kraju.

Pogoda na wtorek. Sytuacja synoptyczna nad Europą
Pogoda na wtorek. Sytuacja synoptyczna 25 kwietnia

Nad Morzem Bałtyckim przemieszcza się kolejny, aktywny niż atlantycki. Przyniósł on atak zimy na północy Europy. Z niżem tym związany jest front atmosferyczny, który od niedzieli przynosi dynamiczną pogodę i burze nad Polską. We wtorek front przemieści się na wschód kraju, a po południu opuści nasze wschodnie granice. Po okresie dominacji wyżu z północy pogodą w Europie przez kilka dni sterować będą niże. Oznacza to burze i opady w wielu regionach kontynentu. Wróćmy jednak do prognozy pogody na wtorek dla Polski.

Pogoda na wtorek. Ochłodzenie w całym kraju

Podczas gdy jeszcze w poniedziałek bardzo ciepło było we wschodniej połowie Polski, wtorek przyniesie już niższe temperatury w całym kraju.

Pogoda na wtorek. Ochłodzenie w Polsce
Pogoda na wtorek. Ochłodzenie w Polsce

Jeszcze w godzinach przedpołudniowych, front nie dotrze na wschód Polski. Dlatego też zalegać będzie tu ciepłe, wilgotne powietrze. W związku z tym przed południem termometry na wschodzie kraju pokazywać mogą jeszcze nawet do 15 stopni Celsjusza. Podczas gdy na wschodzie w pierwszej części dnia będzie jeszcze ciepło, ochłodzenie dotrze już od rana na zachód i do centrum Polski. Za frontem do kraju spływać będą chłodniejsze masy powietrza z północnego zachodu. W większości regionów kraju termometry we wtorek nie wskażą więcej jak 8-10 stopni Celsjusza. Niestety to początek kilkudniowego ochłodzenia w kraju.

Front atmosferyczny i dynamiczna pogoda w Polsce

Tak jak wspominałem powyżej, dziś front atmosferyczny znajdzie się we wschodniej połowie kraju. Przyniesie on opady i burze. Lokalnie zjawiska atmosferyczne mogą być dziś dość groźne. Na tą chwilę nie ma pewności, czy pogoda na wtorek przyniesie burze na terytorium Polski, czy może jednak już za wschodnimi granicami Polski.

Pogoda na wtorek. Burze i opady we wschodniej Polsce
Pogoda na wtorek. Burze i opady na wschodzie kraju

Powyżej mapa z prognozą opadów na godziny wczesno popołudniowe. Widać tu prognozowany rozwój burz na granicy Polski z Litwą, Białorusią i Ukrainą. Na wschodzie kraju z pewnością dziś sporo zachmurzenia frontowego. Pojawią się również opady deszczu. Czy burze? To pokażą nam kolejne godziny dzisiejszego dnia. Pogoda na wtorek przyniesie nam również silniejszy wiatr.

Prognoza siły wiatru dla Polski
Prognoza siły wiatru dla Polski

Dziś dość silny wiatr pojawi się w większości regionów Polski. Na zachodzie i w górach prędkość wiatru dochodzić dziś będzie do nawet 60-65 km/h. Na wschodzie Polski, w przypadku przechodzenia nad danym obszarze burz, wiatr może w burzach wiać do 70-80 km/h. Dziś o poranku ciśnienie spadnie do blisko 1000 hPa. Jednak z każdą godziną barometry wskazywały będą wyższe wartości. Wartość ciśnienia na wieczór sięgnie 1010 hPa. Zapraszam na kolejne prognozy pogody w dniu dzisiejszym. Opiszemy tu ochłodzenie jakie przed nami. Prawdopodobnie na portalu zamieszczę dziś również prognozę pogody na weekend majowy.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk