26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na wtorek. Intensywne opady nad Polską. Sypnie śniegiem

Opady śniegu w Polsce

Polska już w nocy z poniedziałku na wtorek dostała się pod wpływ niżu AHMET. Front atmosferyczny z nim związany przynosi od rana bardzo intensywne opady w Polsce południowej, wschodniej i centralnej. Na południu kraju pada śnieg. Lokalnie są to opady bardzo intensywne.

Opadów we wtorek będzie znacznie mniej na wschodzie kraju. Jednak nigdzie w Polsce nie ma w dniu dzisiejszym szans na rozpogodzenia, czy chwile ze słońcem.

Opady śniegu

Ciekawa sytuacja prognozowana jest na godziny popołudniowe dla Polski centralnej i zachodniej. W pasie od Dolnego Śląska po Warmię i Mazury prognozowane są opady śniegu. Lokalnie śnieg padał będzie bardzo intensywnie. Spowoduje to po raz kolejny bardzo złe warunki na drogach w wielu miejscach kraju.

Temperatura w Polsce

Wtorek nie będzie szczególnie chłodnym dniem. Nigdzie w kraju nie prognozujemy większego mrozu (nawet w górach tylko przymrozki). Na przeważającym obszarze Polski od 0 do 2 stopni Celsjusza. Chłodniej zacznie robić się po zmroku w północnej i zachodniej części kraju. Stąd też deszcz przejdzie w tych regionach w deszcz ze śniegiem, a następnie sam śnieg.

Wraz z przechodzeniem strefy frontowej, przez Polskę sunęła będzie strefa silniejszego wiatru. W godzinach porannych mocniej wiało będzie na wschodzie Polski. Z każdą godziną strefa silniejszego wiatru przesuwała będzie się na północ i północny zachód. Wiatr w porywach osiągał będzie siłę 60 km/h.