Nieco uspokoiło się nam po przejściu frontu chłodnego. Oddychamy dużo chłodniejszą masą powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Coraz większy wpływ na przebieg warunków pogodowych ma wyż o imieniu „HANNELROE”, jaki stanowi barierę dla atlantyckich niżów, przynosząc znaczną stabilizacje pogody.
W środkowych warstwach troposfery również zachodzą kluczowe zmiany. Górna zatoka niżowa wypierana jest przez rozbudowujący się klin W kolejnych dniach czeka nas jednak duże ocieplenie.
Podczas nocy z wtorku na środę czekają nas niskie temperatury. Sprzyjać ma temu specyficzna sytuacja synoptyczna, umacniający się szczególnie wyż, rozpogodzenia prowadzić będą do znacznego wypromieniowania ciepła z podłoża i wyraźnego ochłodzenia powietrza w warstwie przyziemnej i tworzeniem się lokalnie silnych zamgleń i mgieł formujących się głównie w drugiej połowie nocy i miejscami osadzających szadź. Temperatura na znacznym obszarze kraju od dzielnic północnych po środkowe oraz na wyżynach i w górach nieco poniżej zera.
Temperatura powietrza na noc z wtorku na środę według IMGW-PIB. Niemal w całym kraju prognozowane są liczne zamglenia i mgły, osadzające nawet szadź.
Wieloletni pasjonat meteorologii, zjawisk konwekcyjnych z głównym naciskiem na burze. Interesuje go również metrologia i wiarygodne pomiary wielkości fizycznych w meteorologii. Oprócz tego jest wieloletnim operatorem drona z uprawnieniami nadanymi przez ULC