Uwaga! Najbliższej nocy nawet kilka stopni poniżej zera i silne zamglenia oraz mgły w Polsce

Nieco uspokoiło się nam po przejściu frontu chłodnego. Oddychamy dużo chłodniejszą masą powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Coraz większy wpływ na przebieg warunków pogodowych ma wyż o imieniu „HANNELROE”, jaki stanowi barierę dla atlantyckich niżów, przynosząc znaczną stabilizacje pogody.

W środkowych warstwach troposfery również zachodzą kluczowe zmiany. Górna zatoka niżowa wypierana jest przez rozbudowujący się klin W kolejnych dniach czeka nas jednak duże ocieplenie.

Podczas nocy z wtorku na środę czekają nas niskie temperatury. Sprzyjać ma temu specyficzna sytuacja synoptyczna, umacniający się szczególnie wyż, rozpogodzenia prowadzić będą do znacznego wypromieniowania ciepła z podłoża i wyraźnego ochłodzenia powietrza w warstwie przyziemnej i tworzeniem się lokalnie silnych zamgleń i mgieł formujących się głównie w drugiej połowie nocy i miejscami osadzających szadź. Temperatura na znacznym obszarze kraju od dzielnic północnych po środkowe oraz na wyżynach i w górach nieco poniżej zera.

Temperatura powietrza na noc z wtorku na środę według IMGW-PIB. Niemal w całym kraju prognozowane są liczne zamglenia i mgły, osadzające nawet szadź.