Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 20/21 lipca 2021. Dalej bez tropikalnej nocy i groźnych burz w Polsce

pogoda noc

Pogoda. Dzisiaj Polska znalazła się na skraju klina wyżu znad Wielkiej Brytanii i północnego Atlantyku. W dalszym ciągu z północnego zachodu Starego Kontynentu nad przeważający obszar kraju. Docierało świeże i chłodniejsze względem ubiegłego tygodnia powietrze pochodzenia polarno morskiego. Jedynie na krańcach południowych Polski, pojawiła się masa charakteryzującą się wyższą zawartością wilgoci z uwagi na bliskość górnego niżu.

Pogoda. Mała dynamika nad Polską

Podczas nadchodzącej nocy wtorku na środę w dolnych warstwach troposfery z zachodu nad naszą część Europy ma rozbudowywać ma się słaby klin wyżowy. Znajdziemy się w dalszym ciągu w polarnej morskiej masie powietrza. Ośrodek górnego niżu, ma przemieszczać się znad Słowacji nad Węgry. Dlatego pojawią się przelotne opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym nad południową i południowo-wschodnią Polską. Burze są mało prawdopodobne.

Niewielki deszcz możliwy nad również morzem z chmur kłębiasto-deszczowych. Temperatura minimalna od 11°C do 17°C; nieco chłodniej w kotlinach sudeckich około 9°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, tylko nad morzem chwilami silniejszy i porywisty.

Prognozowana minimalna temperatura w drugiej części nocy według modelu ICON

Pogoda. Temperatura noc

POŁOŻENIE OPADÓW

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz