8 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 3/4 maja 2021 dla Polski. Burze zanikną. Wystąpi znów przymrozek, śnieg tylko w Tatrach

Pogoda w Polsce

Pogoda. W nocy przeważający obszar Polski znajdzie się przejściowo pod wpływem wyżu z centrum nad Bałkanami. Północna część kraju pozostanie pod wpływem zatoki niżowej. Na zachodzie i północy zaznaczy się wpływ rozmywającego frontu okluzji. Stopniowo od zachodu zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu atlantyckiego “EUGEN”, który znad Wysp Brytyjskich przesuwać ma się na wschód Europy. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej i chwiejnej masie polarnej. Jutro z rana wkroczy od południowego-zachodu front ciepły, za którym napłynie przejściowo nieco cieplejsze powietrze. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza anomalii ciśnienia na dzień 4.05.2021, 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

Pogoda w Polsce

Podczas nadchodzącej nocy temperatura minimalna od -2°C na Podhalu i 0°C na północnym wschodzie oraz lokalnie w centrum do 4°C, 5°C na zachodzie i nad morzem.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza nad ranem we wtorek przez model ICON. Miejmy jednak na uwadze, że miejscami wartości mogą okazać się niższe od prognozowanych o około 1-3 stopnie.

Pogoda. Temperatura minimalna w Polsce

Lokalnie szczególnie na północy, przelotne opady deszczu, na północnym zachodzie szybko zanikające burze w chłodnej i wilgotnej masie polarnej. Natomiast w Tatrach prawdopodobne opady śniegu.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Początkowo zachodni, ale w drugiej części nocy kierunek ulegnie zmianie na południowy w związku ze zbliżaniem się niżu atlantyckiego.

Pogoda. Wiatr w Polsce